Zavrieť

Porady

Ńovinový stánok

Dobrý deň prajem.

Chcem sa opýtať:

Vlastním 2 novinové stánky. Od 1. apríla sa musím prihlásiť na daňový úrad platiť daň.

Potrebujem vedieť, či musím viesť skladovú evidenciu. Musím tovar ktorý kúpim viesť podľa mena napr. ´Golden Gate 2,3Eur, alebo len Cigarety 2,3Eur. Na príjemke a výdajke rozpísať že Golden Gate + cena, Red White + cena, alebo len Cigarety a súhrnná cena výdajky?

ďakujem, alebo dáky zákon kde to nájdem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adam Šuhaj Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem.

    Chcem sa opýtať:

    Vlastním 2 novinové stánky. Od 1. apríla sa musím prihlásiť na daňový úrad platiť daň.

    Potrebujem vedieť, či musím viesť skladovú evidenciu. Musím tovar ktorý kúpim viesť podľa mena napr. ´Golden Gate 2,3Eur, alebo len Cigarety 2,3Eur. Na príjemke a výdajke rozpísať že Golden Gate + cena, Red White + cena, alebo len Cigarety a súhrnná cena výdajky?

    ďakujem, alebo dáky zákon kde to nájdem?
    prekročil si obrat a do 20.3. máš povinnosť nahlásiť registráciu platitela DPH ?

    Tvoja otázka súvisí s inventúrou a odpočítaním DPH na vstupe zo zásob pri registrácii platitela DPH ? Ak ano, musíš uviesť obchodný názov tovaru.

    Adam Šuhaj je offline (nepripojený) Adam Šuhaj

    Adam Šuhaj
    Ako som počítal, tak koncom marca dosiahnem limit. Takže od prvého apríla sa nahlasujem na Dú.
    Firma od ktorej kupujem cigarety, tak my vypisuje príjemky. Na príjemke je rozpísané: Cigarety podľa obchodného názvu, množstvo a cena. Teraz sa chcem spýtať, či mám viesť sklad, a takúto príjemku prijať na sklad podľa obchodného názvu, alebo len tak že Cigarety a cena výsledná po spočítaní cigariet?A či na bločku z registračnej pokladne musím uvádzať cigarety podľa obchodného názvu, alebo len že Cigaŕety?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adam Šuhaj Pozri príspevok
    Ako som počítal, tak koncom marca dosiahnem limit. Takže od prvého apríla sa nahlasujem na Dú.
    Firma od ktorej kupujem cigarety, tak my vypisuje príjemky. Na príjemke je rozpísané: Cigarety podľa obchodného názvu, množstvo a cena. Teraz sa chcem spýtať, či mám viesť sklad, a takúto príjemku prijať na sklad podľa obchodného názvu, alebo len tak že Cigarety a cena výsledná po spočítaní cigariet?A či na bločku z registračnej pokladne musím uvádzať cigarety podľa obchodného názvu, alebo len že Cigaŕety?
    Ak limit dosiahneš v marci, zaregistrovať sa musíš do 20.4., platitelom DPH sa stávaš od 1.5.2011.
    Nezabudni na inventúru k 30.4. a od 1.5. prestavenie reg.pokladne.

    Bločik z ERP by mal obsahovať obchodný názov tovaru.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adam Šuhaj Pozri príspevok
    A čo vieš o tej príjemke a výdajke?A skladovej evidencie?
    V akom skladovom SW to chceš robiť ?(lebo ručne si to neviem vôbec predstaviť).
    Ak nemáš prepojenie reg.pokladne so skladom, jedine spôsobom B. Ak nemáš znalosti o účtovaní zásob, zver to účtovníčke.

    Adam Šuhaj je offline (nepripojený) Adam Šuhaj

    Adam Šuhaj
    Prepojenie mám s pokladnou. Jedná sa o Sw Oberon. Aj viem ako to treba účotvať, len neviem či to mám viesť podla obchodných názvov a kusov, alebo len jednotne že Cigarety?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adam Šuhaj Pozri príspevok
    Prepojenie mám s pokladnou. Jedná sa o Sw Oberon. Aj viem ako to treba účotvať, len neviem či to mám viesť podla obchodných názvov a kusov, alebo len jednotne že Cigarety?
    videla som už zápis daňovej kontroly, v ktorom hrozili pokutou, ak tento nedostatok nebude odstránený. Nestačí cigarety.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Adam a dobre rátaš limit pre povinnú registráciu DPH ?

    To iba na okraj .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.