Zavrieť

Porady

Ako znížiť základ dane, kôli zdravotnému poisteniu...

Ahojte Poraďáci...
mám takýto problém a neviem si s ním rady: Prijali sme od štátu dotáciu, v decembri nekúpili žiadne stroje ani malé mašinky z príspevku...takže celý tento príjem musíme priznať...rozmýšľala som nad tým, že by sa to dalo znížiť pomocou bločkov, na ktorých je materiál, ale všetky sú s dátumom pred 16. decembrom kedy začal podnikať (dala by som ich ako osobný vklad podnikateľa) dá sa takto zaúčtovať náklad aby som mohla znížiť základ dane a tým aj odvody do zdravotnej poisťovne? Lebo keby som to nechala tak, tak ZP vyráta zdravotné odvody cez 200,--€ mesačne na budúci rok...nejde mi tak ani o daň, lebo tú budú ešte vracať...skôr mi ide o ZP...prosím poraďte...Ďakujem M.
Naposledy upravil gazdyna : 20.03.11 at 10:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Tak potom jednoznačne urobte JU - do príjmov za rok 2010 vstupuje len tá časť sumy z dotácie, ktorú ste vyčerpali. To znamená, že ak ste z dotácie ešte nič neminuli, do príjmov nezahrniete nič.

    Celá suma dotácie by sa do príjmov r.2010 zahrnula iba vtedy, ak by ste robili paušálne výdavky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dotácia z úradu práce pre začínajúcich podnikateľov do príjmov vstupuje v zdaňovacom období, kedy ich použil. Teda ak dotáciu na nákup náradia použil v r. 2011, potom aj dotácia stáva zdaniteľným príjmom v r. 2011.

    P.S.: Etiketa porady ti nič nehovorí?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gazdyna Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci...
    mám takýto problém a neviem si s ním rady: Prijali sme od štátu dotáciu vo výške 3902,16 €, ku koncu roku sme vyfaktúrovali 380,--€, v decembri nekúpili žiadne stroje ani malé mašinky z príspevku...takže celý tento príjem musíme priznať...rozmýšľala som nad tým, že by sa to dalo znížiť pomocou bločkov, na ktorých je materiál (máme ich asi tak na 5 500,--€) ale všetky sú s dátumom pred 16. decembrom kedy začal podnikať (dala by som ich ako počiatočný stav materiálu ako osobný vklad podnikateľa) dá sa takto zaúčtovať náklad aby som mohla znížiť základ dane a tým aj odvody do zdravotnej poisťovne? Lebo keby som to nechala tak, tak ZP vyráta zdravotné odvody cez 200,--€ mesačne na budúci rok...nejde mi tak ani o daň, lebo tú budú ešte vracať...skôr mi ide o ZP...prosím poraďte...Ďakujem M.
    O akú dotáciu ide ? Na samostatne zárobkovú činnosť ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gazdyna, nešetri na účtovníčke - prerobíš na odvodoch nielen do zdravotnej poisťovne. Pri takomto účtovaní ti vznikne aj povinná registrácia v SP.

    Ako znížiť základ dane, kôli zdravotnému poisteniu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.