Zavrieť

Porady

aky mam pouzit penetracny nater na ossb dosku

Mam podkrovnu kupelnu s osb doskami,aky mam pouzit nater penetracny na osb dosky a potom ako dalej postupovat pojde tam omietka ale aj obkladacky prosim o radu dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Rabbit01 Pozri príspevok
    podla mna taky ako by si pouzil na stenu ( omietanu ) i ked teda osb dosky by mali byt penetrovane, ale isto neskodi retret este raz penetrakom na steny a podla moznosti by som ho ani neriedila, nech je zaistena nenasiakavost podkladu
    a co sa dalsieho postupu tyka, tak pod tu omietku treba najprv naniest lepidlo so sklotextilnou mriezkou a potom nanasat omietku a samozrejme nechat riadne preschnut to lepidlo - neponahlat sa!! a pod obkladacky toto netreba ale lepila by som ten obklad celkom isto s flexibilnym lepidlom a fugovala s flexibilnou fugovackou...
    NIE!V žiadnom prípade nie penetrák na omietky.http://www.asb.sk/stavebnictvo/mater...tery-4122.html

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    V žiadnom prípade obyčajný penetrák , všetko by ti to opadalo.
    Na OSB jedine http://www.basf-cc.sk/sk/Produkty/ws...s/default.aspx
    neodtrhne to potom ani ĎABOL

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    alltracboy Pozri príspevok
    pokial by som ten basf penetrak pouzil na vonkajsie podhlady strechy ktore by boli z OSB+penetrak+sietka+omietka, bude to robit neplechu? Nejak sa chcem vyhnut robenie tych podhladov z XPS.
    Po čase to popraská v spojoch.Pokiaľ máte urobenú komplet výdrevu na podbití tak polystyrén stačí priskrutkovať na tanierové kotvy.Netreba ho lepiť na OSB ani penetrovať.Lepší je obyčajný fasádny polystyrén ako XPS.

    Rabbit01 je offline (nepripojený) Rabbit01

    Rabbit01
    podla mna taky ako by si pouzil na stenu ( omietanu ) i ked teda osb dosky by mali byt penetrovane, ale isto neskodi retret este raz penetrakom na steny a podla moznosti by som ho ani neriedila, nech je zaistena nenasiakavost podkladu
    a co sa dalsieho postupu tyka, tak pod tu omietku treba najprv naniest lepidlo so sklotextilnou mriezkou a potom nanasat omietku a samozrejme nechat riadne preschnut to lepidlo - neponahlat sa!! a pod obkladacky toto netreba ale lepila by som ten obklad celkom isto s flexibilnym lepidlom a fugovala s flexibilnou fugovackou...
    Naposledy upravil Rabbit01 : 20.03.11 at 21:15 Dôvod: az neskor som si precitala zvysok otazky...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pokial by som ten basf penetrak pouzil na vonkajsie podhlady strechy ktore by boli z OSB+penetrak+sietka+omietka, bude to robit neplechu? Nejak sa chcem vyhnut robenie tych podhladov z XPS.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    alltracboy Pozri príspevok
    pokial by som ten basf penetrak pouzil na vonkajsie podhlady strechy ktore by boli z OSB+penetrak+sietka+omietka, bude to robit neplechu? Nejak sa chcem vyhnut robenie tych podhladov z XPS.
    Nebude ,ale ja som lepil aj 3cm EPS.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    preco by to malo praskat ked to bude presietkovane a cely podhlad bude zaveseny na plechoch ktore by odpruzili pohyb krokiev? Ja len nechcem mat moc hrube krokvy na pohlad, ten podhlad nepojde do kolmo k stene , ale bude kupirovat krokvu. Aky by mala byt hrubka toho EPS?

    aky mam pouzit penetracny nater na ossb dosku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.