Zavrieť

Porady

dvakrát zaúčtovaný doklad

Prosím poraďte mi niekto ako vysporiadať doklad, ktorý som zaúčtovala dvakrát. Pri kontrole dokladov som zistila, že pri dodávke tovaru v mesiaci apríl som zaúčtovala prijatý tovar /211
343/
504/ teraz som zistila, že doklad bol len duplikátom, lebo s predajcom som s dohodla o jeho zaplatení až po predaji. Oficiálny doklad o zaplatení predmetného tovaru som dostala až v septembri, kedy som ho doplatila. Ja som ho zaúčtovala teraz bez DPH, ale to je blbosť, lebo mám 2x výdaj z pokladne a 2x príjem na 504. Ako sa mám s tým popasovať, présím o radu, už mi horí pod ..... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cagica je offline (nepripojený) cagica

    cagica
    Ale nemusím dávať opravné DPH pre tú platbu, môžem ponechať DPH v mesiaci, kedy som tovar prijala a zaúčtovala aj DPH?

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    No, zo zadania vidím, že DPH bola účtovaná iba raz, tak nie je o čom... Na ktorom doklade z ERP bolo napísané duplikát? Podľa toho by som riešila DPH. Ak na prvom nič také nebolo, nechala by som to tak...

    cagica je offline (nepripojený) cagica

    cagica
    Ďakujem za uspokojivú odpoveď, lebo DPH som si uplatnila na prvom doklade /duplikát, alebo neplatný doklad/, ten tovar som už ale mala a skutočnú platbu som vymazala a doklady o platbe som pripojila k tým "prvým" duplikátom - som zvedavá koľko mi naparia poduty za nesprávne vedenie účtovníctva

    dvakrát zaúčtovaný doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.