Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie

Dobrý večer, prosím Vás, mám klienta, ktorý bol v roku 2010 zamestnancom a taktiež mám od neho potvrdenie o zdanitelnej mzde z mestského úradu,on je poslancom v mestskom zastupitelstve.Z tohto prijmu je odvedená len dan, mám mu robit ročné zúčtovanie do zdravotnej poistovne, ked vlastne mal príjem od 2 zamestnávatelov?Aký je to vlastne príjem-Dohoda?
Dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Na potvrdení o zdaniteľných príjmoch je predsa vyznačené či ide o príjem z TPP alebo z dohody.....
0 0
tereza5 tereza5

tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

Práveže na tomto nieje
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tereza5 Pozri príspevok
Práveže na tomto nieje
Ročné zúčtovanie zdr.poistenia nerobíš z potvrdenia o zdanitelnej mzde.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zamestnanie u dvoch zamestnávateľov nezakladá povinnosť vypracovania RZZP do ZP. Podmienkou je prekročenie maximálneho VZ trebárs aj v jednom mesiaci.

Nevieme príjem, nevieme dať odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Melnick Pozri príspevok
Zamestnanie u dvoch zamestnávateľov nezakladá povinnosť vypracovania RZZP do ZP. Podmienkou je prekročenie maximálneho VZ trebárs aj v jednom mesiaci.

Nevieme príjem, nevieme dať odpoveď.
Majka, odmena poslanca zastupitelstva v roku 2010 podliehala odvodom do ZP ? (nemám s tým skúsenosti)
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zamestnanec na účely zákona o zdravotnom poistení je:
  • fyzická osoba v pracovnom pomere,
  • fyzická osoba v štátnozamestnaneckom pomere,
  • fyzická osoba v služobnom pomere,
  • ústavný činiteľ, verejný ochranca práv,
  • predseda vyššieho územného celku, starosta obce, starosta mestskej časti v Bratislave, starosta mestskej časti v Košiciach a primátor mesta,
  • poslanec vyššieho územného celku, poslanec obecného zastupiteľstva, poslanec mestského zastupiteľstva, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Bratislave a poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Košiciach, ktorí sú dlhodobo uvoľnení na výkon funkcie,
  • konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným, ak za túto prácu dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu,
  • člen štatutárneho orgánu, člen správnej rady, člen dozornej rady, člen kontrolnej komisie a člen iného samosprávneho orgánu právnickej osoby, ak za výkon funkcie dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu,
  • spoločník spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditista komanditnej spoločnosti a člen družstva, ak sú odmeňovaní za prácu v spoločnosti alebo v družstve formou, ktorá sa podľa osobitného predpisu považuje za príjem zo závislej činnosti,
  • pestún v zariadení pestúnskej starostlivosti,
  • fyzická osoba vo výkone väzby a fyzická osoba vo výkone trestu odňatia slobody, ak sú zaradené do práce, okrem fyzickej osoby vo výkone trestu odňatia slobody zaradenej na výkon iných prospešných prác.
2 0
tereza5 tereza5

tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

Potvrdenie o príjmoch zo ZČ §5 z mestského úradu- príjem poslanca od 1-12 4739 eur.
Z toho neboli odvedené odvody.
Dakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás kde nájdem tlačivo Žiadosť o vystavenie dokladu na rzzp, neviem ako sa to presne volá. dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás kde nájdem tlačivo Žiadosť o vystavenie dokladu na rzzp, neviem ako sa to presne volá. dík
http://www.porada.sk/attachment.php?...8&d=1296991876
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem je aj niekde vypisovateľné na PC, lebo potrebujem to odoslať rýchlo mailom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem je aj niekde vypisovateľné na PC, lebo potrebujem to odoslať rýchlo mailom.
skús www.rzzp.sk
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďaaaakujem, našla som idem vypísať, zaškrknem okienko žiadosť o vystavenie dokladu a vypíšem údaje zamestnanca a ostatné mi doplní jeho firma? dík
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

podlieha prijem podla §8 odvodom na zdravotne poistenie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

simonova815 Pozri príspevok
podlieha prijem podla §8 odvodom na zdravotne poistenie?
ak nebude posúdený ako príjem zo závislej činnosti - nie.
1 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

veronikasad Pozri príspevok
ak nebude posúdený ako príjem zo závislej činnosti - nie.
A to posudzuje kto?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

simonova815 Pozri príspevok
A to posudzuje kto?
Uveď konkrétnejšie o čo v tvojom prípade ide. Čo som písala vyššie - platí v prípade príkazných zmlúv.
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

veronikasad Pozri príspevok
Uveď konkrétnejšie o čo v tvojom prípade ide. Čo som písala vyššie - platí v prípade príkazných zmlúv.
Veronika, ja mam pripad, ze dotycny pobera prijem na zaklade zmluvy o odbornej spolupraci, nerobi to na zaklade opravnenia. Danovy poradca mi povedal, ze to nie je prijem podla § 6, lebo ze na to musi byt opravnenie, ale ze je to prilezitostny prijem podla § 8. Vlani som mu tento prijem zahrnula do §6 a tak som to zahrnula aj do RZZP, lenze teraz netusim,ci je §8 spravne riesenie a ci a kam to mam do RZZP zahrnut. Ide o sumu okolo 2000 €.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

simonova815 Pozri príspevok
Veronika, ja mam pripad, ze dotycny pobera prijem na zaklade zmluvy o odbornej spolupraci, nerobi to na zaklade opravnenia. Danovy poradca mi povedal, ze to nie je prijem podla § 6, lebo ze na to musi byt opravnenie, ale ze je to prilezitostny prijem podla § 8. Vlani som mu tento prijem zahrnula do §6 a tak som to zahrnula aj do RZZP, lenze teraz netusim,ci je §8 spravne riesenie a ci a kam to mam do RZZP zahrnut. Ide o sumu okolo 2000 €.
tá suma bola vyplatená jednorázovo, alebo viackrát v roku ? Má pridelené DIČ z DU ?
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

suma bola vyplacana v roznych sumach za kazdy mesiac, DIC pridelene nema
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

simonova815 Pozri príspevok
suma bola vyplacana v roznych sumach za kazdy mesiac, DIC pridelene nema
potom to nie je náhodný príjem, mala požiadať DU o pridelenie DIČ.

Pred podaním DP sa choď poradiť do ZP. Lebo ak by mala pridelené DIČ a nebola registrovaná v ZP ako SZČO (za SZČO považujú každého s DIČ), zaplatí 14 % z celého VZ.
A podla toho sa rozhodni, či spätne požiada o registráciu na DU (zrejme bez pokuty to nebude).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať