Zavrieť

Porady

Lustre do SDK

Máte nejaký zlepšovák ako kotviť lustre do SDK /okrem už známych hmoždiniek do SDKú aby to poriadne držalo aj ťažší luster?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Vyvŕtaš dieru fí10 cez SDK do betónu hľbku cca 40mm podľa hmoždiny-väčšinou používam mosadzné hmoždiny vrúbkovaný povrch a koniec narezaný.Na závitovú tyč M8 naskrutkuješ cca 10mm túto hmoždinu,vopcháš do diery do betónu,priklepneš aby ti hmoždina celá vošla do diery a zatiahneš.Čo dáš na koniec tyče,je na tebe,môžeš ju napr. ohnúť vo zveráku do tvaru U a zavesiť luster.V pohode to udrží aj Teba.Len si najprv vymeraj dľžku a ohyb

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak je ťažký ,tak do betonového stropu oceľovú rozpernú kotvu.V podkroví jedine do hrady .Ťažký kus lustra nemusí udržať ani CD-čko.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Prevŕtať zvrchu (nepodareným) SMER-om dolu.Nepíšeš čo je nad sdk,šikmé podkrovie ,železobeton .....?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Prevŕtať zvrchu (nepodareným) SMER-om dolu.Nepíšeš čo je nad sdk,šikmé podkrovie ,železobeton .....?
    Aj jedno aj druhé, svietiť budem aj v podkroví

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Ak je ťažký ,tak do betonového stropu oceľovú rozpernú kotvu.V podkroví jedine do hrady .Ťažký kus lustra nemusí udržať ani CD-čko.
    Ako vyzerá ta kotva?Akú ma dĺžku? Ja mám strop znížený o 10cm. Keby som to prevŕtal krížom cez SDK až do deky tak ako tam dám hmoždinku? Alebo na tú kotvu nieje potrebná?

    etbb je offline (nepripojený) etbb

    etbb
    Na uchytenie svietidiel do sadrokartónu existujú špeciálne kovové hmoždinky do dutého priestoru - označenie majú MOLLY hmoždinky. Jedna má nosnosť cca do 50 kg, takže unesie v pohode každý luster. Tie hmoždinky predávajú v každej predajni so spojovacím materiálom a tiež v každej dobrej so sadrokartónom. Žiadne kotvenie do betónu nie je nutné.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja by som tomu SDKu až tak neveril to riešenie čo tu napísal peterkos2 je super.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    Svietidlá do SDK áno,ale luster určite nie,treba kotviť do stropu bez debaty.
    peterkos2 to napísal najvýstižnejšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.