Zavrieť

Porady

výmena krovu

zdravím. idem zhadzovať plafóny a robiť ich nanovo. je to dosť stará chalupa a sú tu dosť hrubé hrady. vraj 12x7 by mali stačiť. ich dĺžka bude 5 a 3 metre. nie je to na tú dĺžku tenké? ako husto ich dať?
vďaka za radu.
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

jasne ze je to tenke. to uz je tak tenke ze sa na to bude zle pozerat (ak by to bolo novostavba) na starej chalupe sa tam bude chodit pozerat cela dedina a smiat sa
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

kukino7 Pozri príspevok
zdravím. idem zhadzovať plafóny a robiť ich nanovo. je to dosť stará chalupa a sú tu dosť hrubé hrady. vraj 12x7 by mali stačiť. ich dĺžka bude 5 a 3 metre. nie je to na tú dĺžku tenké? ako husto ich dať?
vďaka za radu.

Vraj tam dajte aspon take, ake tam su, ked uz nemate odbornejsiu radu...
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

nebude. :-) ved, mne sa to tiež nezdá, ale očakával som skôr nejakú rozumnú mieru, nie návod na nástennú malbu...
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

ciners Pozri príspevok
Vraj tam dajte aspon take, ake tam su, ked uz nemate odbornejsiu radu...
tak to dík. na povalu sa síce občas pôjde, možno v zime sušit prádlo a tak... ale nebudú tam žiadne skrine, žiadna postel, proste, žiadna velká záťaž. momentálne sú tam také hrady, že by som tam mohol tank skladovať.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Musite to lepsie popisat, bude strop a na nom bude co? Len povala? Bude sa tam cosi skladovat? Dlzka tramov 5 a 3m, tych 5m je na drevo dost. To uz limituje deformacia, nie unosnost.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ak tam pojde maximalne jeden clovek a nebudes tam nic skladovat, das ich po nejakych 70-80cm, tak to bude v poriadku. ved maximalne ak bude jedna fosna nejaka nalomena alebo zla tak zletis do obyvacky. ale skus si poskakat po takej doske podopretej 5,2metra od seba - asi sa ti ten pocit nebude pacit
ale hlavne to bude vyzerat uplne zle, 5metrov dlhe a 7cm siroke.
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

ciners Pozri príspevok
Musite to lepsie popisat, bude strop a na nom bude co? Len povala? Bude sa tam cosi skladovat? Dlzka tramov 5 a 3m, tych 5m je na drevo dost. To uz limituje deformacia, nie unosnost.
od spodu OSB doska, zvrchu niečo ako terasové dosky (formát cca 2x1m)... počítam že ale dva centimetre hrubé. čo sa týka zátaže, momentálne neplánujeme skoro žiadnu, no do budúcna... neviem. uvidíme. ja by som dal tie trámy aj všetky trojmetrové, ale bolím sa že by robil problém múr. nosné majú cez 30, ale ostatné ostatné len cca 20 a to sa mi zdá málo.
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

chandler Pozri príspevok
.. ... ale skus si poskakat po takej doske podopretej 5,2metra od seba - asi sa ti ten pocit nebude pacit
ale hlavne to bude vyzerat uplne zle, 5metrov dlhe a 7cm siroke.
12x7 je doska? postavená na kant nebude až tak labilná. ako to vyzerá mi je fuk, vidiet to nebude, no ja som to sem hodil preto, aby som sa dozvedel aký rozmer by bol vhodný, nie prečo je tamten zlý. mne sa to tiež nezdá a chcel by som sa o tom dozvediet viac.
...som to meral, má to presne 4,7 metra a šírka 2,8.
Naposledy upravil kukino7 : 22.03.11 at 09:33
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

kukino7 Pozri príspevok
od spodu OSB doska, zvrchu niečo ako terasové dosky (formát cca 2x1m)... počítam že ale dva centimetre hrubé. čo sa týka zátaže, momentálne neplánujeme skoro žiadnu, no do budúcna... neviem. uvidíme. ja by som dal tie trámy aj všetky trojmetrové, ale bolím sa že by robil problém múr. nosné majú cez 30, ale ostatné ostatné len cca 20 a to sa mi zdá málo.
Aka je vzialenost medzi nosnymi stenami?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

no ked je to dlhe 5 metrov tak to inac ako doska nazvat neviem
jasne ze to bude labilne. musis dat minimalne do stredu krizom vystuhu z tej istej dosky aby sa ti to nepolozilo.

to budes mat zospodu omietku? potom nemozes davat urcite 12x7 lebo sa to bude prehybat a omietka ti padne. myslel som ze to bude zospodu otvorene, preto som hovoril ze to bude zle vyzerat. ak to chces zatvorene tak to sice nebude zle vyzerat ale zase potrebudej vacsiu tuhost nosnikov aby sa to neprehybalo.

vhodny rozmer je tak 160/120
1 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

ciners Pozri príspevok
Aka je vzialenost medzi nosnymi stenami?
3 a 4,7 metra. záleží na miestnosti...
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

chandler Pozri príspevok
... lebo sa to bude prehybat a omietka ti padne....
nalepím tam stropné kazety. robiť tam omietku sa mi zdá zbytočné a pracné.
,... ja som rozmýšlal tak 20x10, ale bolo mi povedané že či som cvok, že to je zbytočne vela, ale ono to drevo za nejakých 20 rokov bude mat inú nosnost ako teraz.
... a na dĺžku 3 metre bude stačit aká šírka?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

kukino7 Pozri príspevok
3 a 4,7 metra. záleží na miestnosti...
80 /220 by malo stacit, dal by som aj 100/220 kvoli klopeniu. Bacha na to. Ked chcete mat pod tym nejaky sadrokarton a podobne, to musi byt tuhe, priehyb 2-3cm sa na spojoch sadrokartonu pekne prejavi a pochybujem ze budete asdrokarton a podobne veci vesat na supermoderny rektifikovatelny rost. Ti stari dedovia vedeli preco davali take megatramy, na 50rokov sa tym zbavili opadavania trstiny
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

220 sa mi už zdá moc... sadrokartón tam nepôjde, je to zbytočné. chceme stropné kazety a na tie stačí aj osb doska. ako som už písal, chcem dať hore terasové dosky formátu cca 2x1 meter a tietiež pomôžu tomu aby sa to moc neprehýbalo.
...určite vedeli prečo, ale to, čo mám hore by udržalo aj tank.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tie dosky nepomozu nicomu. Ver tomu, ja som to X-krat pocital, tam usetris mozno 100€. Tie 80/220 na 4,7m po 70-80cm su akurat
1 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

presne tak, fakt usetris len par korun a budes cely zivot rozmyslat ci este mozes dat lyze na povalu alebo je to uz vela. a budes sledovat ci sa ti to neprehyba a nepraska niekde. 5 metrov je na drevo velmi vela.
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

A tie povodne sa nedaju pouzit? treba ich vymenit? su nejako poskodene?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Som profesionálne deformovaná,opakovane čítam-výmena krvou
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

kukino7 Pozri príspevok
220 sa mi už zdá moc... sadrokartón tam nepôjde, je to zbytočné. chceme stropné kazety a na tie stačí aj osb doska. ako som už písal, chcem dať hore terasové dosky formátu cca 2x1 meter a tietiež pomôžu tomu aby sa to moc neprehýbalo.
...určite vedeli prečo, ale to, čo mám hore by udržalo aj tank.
Možno že aj držalo, cez povstanie
0 0
kukino7 kukino7

kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

alchstuip Pozri príspevok
A tie povodne sa nedaju pouzit? treba ich vymenit? su nejako poskodene?
poškodené nie sú, ale ono je to zložitejšie. nemám hore venec a budem ho dorábat, popri tom chcem znížit plafón... problémy mám aj zo základmi a kedže je ten starý dimenzovaný na pristávanie lietadiel, potrebujem to celé odlachčiť. inak, ten rozmer 2x1 meter som trochu... tie dosky sú podstatnr väčšie a som si istý že pomôžu, lebo ked budú na šírku cez 3 hrady a človek sa na to postaví, budú jeho váhu držať všetky tri, nie len jedna ako pri úzkej doske.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať