Zavrieť

Porady

faktúra05/06?

Čo mám zml.partnera urobila som mu FA za mesiac december 05 s vyst.2.1.06 a spl.15.1.06 a očíslovala ich od 001/2006,ale neviem či som nemala pokračovať v číslovaní/2005 aj keď majú dátum vystavenia a splatnosti v roku 2006
A teraz som si uvedomila že to bude patriť do pohladávok za rok 2005
Nedá sa to opraviť,lebo som to musela narýchlo robiť a už je na 2. príkaz v banke na uhradu.Začínajú robiť 9.,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    sklenkova
    Čo mám zml.partnera urobila som mu FA za mesiac december 05 s vyst.2.1.06 a spl.15.1.06 a očíslovala ich od 001/2006,ale neviem či som nemala pokračovať v číslovaní/2005 aj keď majú dátum vystavenia a splatnosti v roku 2006
    A teraz som si uvedomila že to bude patriť do pohladávok za rok 2005
    Nedá sa to opraviť,lebo som to musela narýchlo robiť a už je na 2. príkaz v banke na uhradu.Začínajú robiť 9.,
    Aj keď nie je presne uvedené znenie otázky a je to zaradené medzi jednoduché účtovníctvo, predpokladám, že chcete vedieť, či Vami vystavená Fa . 1.2006 za služby 12.2005 patrí medzi pohľadávky 2005 alebo 2006?
    Ak je to tak, potom Fa vystavená v roku 2006 je pohľadávka v roku 2006 aj keď sa týka prác vykonaných v 12.2005.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    takže je to v poriadku ak som to začala označovať od 01/2006 a nie ako 369/2005- to mi odlahlo

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    [quote=sklenkova] FA za mesiac december 05 s vyst.2.1.06 a spl.15.1.06 a očíslovala ich od 001/2006,

    A uz bol datum 2.1.2006. Nie je nahodou zajtra este len Silvestra?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sklenkova
    chceli to tak, lebo od 23. išli na dovolenku
    Pre úplnosť uvádzam, ak je príkaz k úhrade v banke /a nevyznačili úhradu v januári/ a platba prejde do 31.12.2005 tak je cieľ nedosiahnutý a pôjde o pohľadávku 2005.

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    sklenkova
    takže je to v poriadku ak som to začala označovať od 01/2006 a nie ako 369/2005- to mi odlahlo
    Podľa mňa, z obchodnoprávneho hľadiska vznikajú pohľadávky a záväzky dňomdodania (odovzdania a prevzatia) predmetu dodávky (je jedno či služba, či tovar, materiál ...).
    Technický (resp. administratívny) detail - dátum vystavenia faktúry, ktorou si úhradu nárokujem na to nemá vplyv. (Napr keby došlo k 31.12. k zrušeniu živnosti dodávateľa, pohľadávka k tomu dátumu už existuje!).
    Z tohoto pohľadu aj pokračovanie v číslovaní z r. 2005 by som považoval za správnejšie.

    :p ALE: :p
    ešte som sa pri kontrolách pri JU nestretol s tým, že by si tento moment kontrolóri nejako všímali.
    Takže asi NO PROBLEMO.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja by som pokračovala v číslovaní roku 2005. týka sa to decembra 2005 a podnikateľ má povinnosť vystaviť fa do 15 dní. novým čísovaním roku 2006 by som začala až za prevedné výkony roku 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.