Zavrieť

Porady

odpis auta szčo zaúčtovanie

Milý poraďáci prosím poraďte mi ako správne zaúčtovať nákup os. auta u szčo platcu dph v JU.
- auto staršie kúpené v 8/2010 suma 10.000,-
- financované cez zmluvu vo volkswagene uzavretou medzi predávajúcim,volkswagnom a szčo.
- nákup bez dph bolo to od FO
- po podpise zmluvy sa priamo predávajúcemu uhradilo 7000
- každý mesias na 36 m sú splátky z istiny a úroku.
- poplatok za zmluvu 50 eur
- auto je na 70% v podnikaní a 30% súkromne
-UO=DO
-v DP za rok 2010 sa nebude auto odpisovať

Dala som to takto:
- celá zmluva zaevidovaná v záväzkoch 10.000,+50 poplatok=10.050 = vstupná cena auta , ktorú som dala na kartu majetku
- uhrada 7000 ako zníženie záväzku a zároveň ako VNOZD nákup DM
- úhrady splátok istina ide ako zníženie záväzku a zároveň ako VNOZD nákup DM, úroky neuplatňujeme tento rok aby nebol szčo v mínuse a ak tiež ako VNOZD iné.
- poplatok bol účtovaný ako zníženie záväzku a ako PR.iné
- keďže sa neospisuje za rok 2010 auto /inak by sme odpísali 70% z 1/4ceny tak že 30% by bolo VNOZD iné a 70% čo by bol nárok tak ako ????PR
-ako sa to prejaví vo výkaze Majetku a záväzkov
- neuhradená časť zmluvy ako záväzok
- UO sú len na karte
- DO nie sú a tak sa cena 10.050 zobrazí v r. 02 Dlhodobý hmotný majetok ???

prosím mám to dobre??
ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    prečo by si odpisovala zo 70 % ? Podľa mňa by si mala odpisovať z celej sumy, aj keď je auto sčasti kúpené na úver. Úver bude záväzok, ktorý splácaš a úroky idú priamo do PR. Hodnota auta sa dostane do výdavkov formou odpisov. Ak auto v r. 2010 nechcete odpisovať - pôjde o prerušenie odpisov. A odpisovať ho môžete od roku 2011.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    alicacka Pozri príspevok
    prečo by si odpisovala zo 70 % ? Podľa mňa by si mala odpisovať z celej sumy, aj keď je auto sčasti kúpené na úver. Úver bude záväzok, ktorý splácaš a úroky idú priamo do PR. Hodnota auta sa dostane do výdavkov formou odpisov. Ak auto v r. 2010 nechcete odpisovať - pôjde o prerušenie odpisov. A odpisovať ho môžete od roku 2011.
    Nemôže uplatniť celý odpis, ak 30% používa na súkromné účely.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Aha, to som nepochopila z otázky. Sorry. Potom môže len zo 70 %.. Ospravedlňujem sa. Ďakujem za upozornenie.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ale v tom prípade potom by som krátila aj úroky z úveru, z ktorých by som do výdavkov dávala len 70 %.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ema_ema Pozri príspevok
    Milý poraďáci prosím poraďte mi ako správne zaúčtovať nákup os. auta u szčo platcu dph v JU.
    - auto staršie kúpené v 8/2010 suma 10.000,-
    - financované cez zmluvu vo volkswagene uzavretou medzi predávajúcim,volkswagnom a szčo.
    - nákup bez dph bolo to od FO
    - po podpise zmluvy sa priamo predávajúcemu uhradilo 7000
    - každý mesias na 36 m sú splátky z istiny a úroku.
    - poplatok za zmluvu 50 eur
    - auto je na 70% v podnikaní a 30% súkromne
    -UO=DO
    -v DP za rok 2010 sa nebude auto odpisovať

    Dala som to takto:
    - celá zmluva zaevidovaná v záväzkoch 10.000,+50 poplatok=10.050 = vstupná cena auta , ktorú som dala na kartu majetku
    - uhrada 7000 ako zníženie záväzku a zároveň ako VNOZD nákup DM
    - úhrady splátok istina ide ako zníženie záväzku a zároveň ako VNOZD nákup DM, úroky neuplatňujeme tento rok aby nebol szčo v mínuse a ak tiež ako VNOZD iné.
    - poplatok bol účtovaný ako zníženie záväzku a ako PR.iné NIE, POPLATOK JE SUCASTOU IM
    - keďže sa neospisuje za rok 2010 auto /inak by sme odpísali 70% z 1/4ceny tak že 30% by bolo VNOZD iné a 70% čo by bol nárok tak ako ????PR
    -ako sa to prejaví vo výkaze Majetku a záväzkov
    - neuhradená časť zmluvy ako záväzok
    - UO sú len na karte
    - DO nie sú a tak sa cena 10.050 zobrazí v r. 02 Dlhodobý hmotný majetok ??? ANO

    prosím mám to dobre??
    ďakujem moc
    A taktiež krátiť výdavky na údržbu a pod.......

    odpis auta szčo zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.