Zavrieť

Porady

Daň z DoBPŠ

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť čo mám v zadať v účtovnom programe POHODA mzdy a personalistika do záložky dane a poistné pri dohode o brigádnickej práci študenta ak nepodpísal prehlásenie. O akú daň ide?
Alebo - môžem mu dať podpísať prehlásenie??
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Študentom dávam podpísať vyhlásenie, aby nemuseli podávať DP

    meggy2806 je offline (nepripojený) meggy2806

    meggy2806
    Som začiatočník v programe pohoda a ešte by som chcela vedieť, mám zamestnancov na hlavný pracovný pomer, ale momentalne už nejaku dobu robia iba 5,5 hodiny denne, mám niečo upraviť v personalistike?? Pretože keď robím výplatu a chcem ju uložiť vypisuje mi že mzda je nižšia ako je minimálna.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    meggy2806 Pozri príspevok
    Som začiatočník v programe pohoda a ešte by som chcela vedieť, mám zamestnancov na hlavný pracovný pomer, ale momentalne už nejaku dobu robia iba 5,5 hodiny denne, mám niečo upraviť v personalistike?? Pretože keď robím výplatu a chcem ju uložiť vypisuje mi že mzda je nižšia ako je minimálna.
    musíš si nastaviť typ pracovnej doby /neviem, ako v programe, čo Ty používaš funguje - skús to pohľadať/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    meggy2806 Pozri príspevok
    Som začiatočník v programe pohoda a ešte by som chcela vedieť, mám zamestnancov na hlavný pracovný pomer, ale momentalne už nejaku dobu robia iba 5,5 hodiny denne, mám niečo upraviť v personalistike?? Pretože keď robím výplatu a chcem ju uložiť vypisuje mi že mzda je nižšia ako je minimálna.
    Nepoznám pohodu, ale zrejme si musíš zmeniť pracovný kalendár.
    Skrátený pracovný úväzok má vplyv aj na náhradu mzdy za dovolenku, sviatok, prekážky v práci ...

    meggy2806 je offline (nepripojený) meggy2806

    meggy2806
    priemer na náhrady, sa mi znizil, uz od roku 2009 je nizši oproti predchadzajucemu obdobiu, len v roku 2009 som mala olymp, 2010 oberon a teraz pohodu. tak v tom mam chaos

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    meggy2806 Pozri príspevok
    priemer na náhrady, sa mi znizil, uz od roku 2009 je nizši oproti predchadzajucemu obdobiu, len v roku 2009 som mala olymp, 2010 oberon a teraz pohodu. tak v tom mam chaos
    to má aký význam každý rok meniť mzdový Sw ?

    dovolenkový priemer sa ti mohol zmeniť aj v dôsledku zlého nastavenia po zmene úväzku. Ak máš nastavený výpočet denného priemeru ...

    Moja poznámka smerovala k tomu, že keď máš pracovný kalendár na 8 hod a v skutočnosti pracujú 5,5 hod., SW ti zle počíta náhradu mzdy ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.