Zavrieť

Porady

Dvojité odvody??????

Chcela by som sa spýtať, od mája budem mať živnosť a platiť si odvody do SP a VZP, súčasne budem pracovať a zamestnávateľ bude za mňa platiť odvody tiež, ako je to vlastne?
Dajú sa duplicitne odvwedené odvody vrátiť? Kedy? Ako? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Pripájam sa k tejto otázke, takže keď popri zamestnaní bude podnikať nemusí platiť odovdy ako SZČO ? Toto mi nieje celkom jasné
    Ak sa jedná o novozaloženú živnosť, tak nemá vymeriavací základ. A zároveň je z iného titulu ako szčo (zamestnanie) poistený. Do ZP v rámci vykonania RZ doplatí prípadný nedoplatok z ponikania. Ale samozrejme, môže sa rozhodnúť, že napriek tomu, že nevzniká povinnosť odvádzať môže dobrovoľne sám stanoviť VZ a podľa toho platiť preddavky do ZP.

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    A prečo si chceš platiť odvody aj ďalej? Veď ich bude platiť zamestnávateľ.....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Do SP ti nevznikne povinnosť platiť, a do ZP tiež len dobrovolne. Nakoľko popri živnosti už si poistená. (predpokladám, že sa jedná o novú živnosť)
    Pripájam sa k tejto otázke, takže keď popri zamestnaní bude podnikať nemusí platiť odovdy ako SZČO ? Toto mi nieje celkom jasné
    Získala som dotáciu s tým ze budem ponikať min. 2 roky a platiť si odvody a súčasne sa mi podarilo si nájsť dobrú prácu, kde mi odvody budú tiež platiť. Živnosť bude malý obchodík, kde bude mamina predávať a ja budem pracovať v realitke...Takže odvody JA NEMUSÍM platiť? Díky to ma potesilo...díky za objasnenie.
    Myslela som ,že bude sa platiť duplicitne a hádam by mi po ročnom zúčtovaní vrálili..

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Toto ti asi úrad práce nezožerie. Na čo ti poskytol dotáciu? ak je tam aj úhrada odvodov tak neviem ako to vysvetlíš

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    Dobrý deň chcel by som sa spýtať ja mám teraz malí obchod (SZčO) a popri obchode by som chcel robiť pre jednu firmu na živnosť ako je to v tomto prípade budem platiť 2krát do ZP aj do SP alebo len raz?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    s.r.o. Pozri príspevok
    Dobrý deň chcel by som sa spýtať ja mám teraz malí obchod (SZčO) a popri obchode by som chcel robiť pre jednu firmu na živnosť ako je to v tomto prípade budem platiť 2krát do ZP aj do SP alebo len raz?
    pre druhú firmu budeš zamestnancom, alebo živnostníkom - s iným predmetom podnikania ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Pripájam sa k tejto otázke, takže keď popri zamestnaní bude podnikať nemusí platiť odovdy ako SZČO ? Toto mi nieje celkom jasné
    Marcelka, závisí od výšky príjmu a základu dane z podnikania za predch.rok. Na takto položenú otázku sa nedá odpovedať.

    Alebo sa pýtaš na situáciu, ak si zamestnanec teraz chce otvoriť živnosť popri zamestnaní ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    s.r.o. Pozri príspevok
    pre inú firmu budem robyť na živnosť nie ako zamestnanec ide o služby
    príjmy z poskytovania služieb sú súčasťou tvojich príjmov zo živnosti. Budeš viesť len jedno účtovníctvo, podávaš jedno DP typu B a odvody samozrejme platíš len raz - z celkového základu dane z podnikania.

    s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

    s.r.o.
    ešte sa ťa chcem spýtať príklad keď zarobím cca 1000eur mesačne za tu danú službu čo všetko budem platiť z nej aké odvody platí sa s toho aj daň?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    s.r.o. Pozri príspevok
    ešte sa ťa chcem spýtať príklad keď zarobím cca 1000eur mesačne za tu danú službu čo všetko budem platiť z nej aké odvody platí sa s toho aj daň?
    odvody platíš z celkového základu dane (obchod + služba)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.