Zavrieť

Porady

Odhlásenie sa zo stravy - zamestnanec MŠ

Skúšala som hľadať na internete, ale márne, neviem ani kde by som mohla odpoveď na môj problém nájsť:
Môže sa zamestnanec pracujúci v MŠ kedykoľvek odhlásiť zo stravy, aj keď je prítomný v práci ? Nemáme možnosť výberu jedál a keď niektoré jedlo nechce odobrať, bráni mu v tom nejaká norma, vyhláška, usmernenie, príkaz...?
je to prípustné, alebo kto- čo o tom rozhoduje?

Ďakujem za každú odpoveď, ak ste sa s tým stretli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pýtaš sa, či vtedy je povinný zamestnávatel dať mu na tento deň príspevok na stravu vo forme stravného lístka ?
    Nie, jednoducho povedané, pýtam sa, či mám právo sa odhlásiť zo stravy kedy chcem, alebo či proste musím to jedlo odoberať ako učiteľka v MŠ. Naša stravná vedúca stále brble, že prerába keď sa jej odhlásia jedna dve porcie z 90 tich ( počítam aj s deťmi ). Že sa učiteľky prihlasujú len na tie drahšie jedlá a na lacné sa odhlásia a ona tým prerába. Tak sa pýtam, či je nejak nariadené, že ten obed musím odobrať alebo mám možnosť sa kedykoľvek odhlásiť podľa mojej vôle.
    Ešte dodatok - ako som písala ešte v otázke: myslím tým, či sa môžem odhlásiť zo stravy aj keď som v práci prítomná a v ten deň keď som prítomná však nechcem odobrať stravu na daný deň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SiennaEvans Pozri príspevok
    Ešte dodatok - ako som písala ešte v otázke: myslím tým, či sa môžem odhlásiť zo stravy aj keď som v práci prítomná a v ten deň keď som prítomná však nechcem odobrať stravu na daný deň.
    Porozumela som tvojej otázke, len neviem ako to funguje v školstve. Vo firme nás nikto nenútil chodiť na obedy, keďže strava bola zabezpečená, žiadne stravné lístky sme nedostali.
    aj tak ďakujem za reakciu, potrebovala by som to práve v tom školstve vedieť. Nejde mi ani o stravné lístky, len o to, aby som nemusela ten obed odoberať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nikto ta nemoze nutit odoberat obed, ked ho nechces.
    Urcite sa mozes odhlasit v ktorykolvek den, ak to urobis vopred. Veduca jedalne ma robit jedalny listok tak, aby hodnota jedla bola rovnaka kazdy den, potom nebude prerabat, ked si neda niekto makove slize
    Tam jer vynimka len pre pracovnikov v kuchyni vseobecne, ktori sa stravovat musia (aj tak by sa najedli pri vareni )

    Odhlásenie sa zo stravy - zamestnanec MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.