Zavrieť

Porady

ktory krovinorez si mam kupit?

sa v nich vobec neviynam ,v zivote som ziadny krovinore nedrzal v ruke ale uz musim si naky kupit, tieto dve sa mi pozdavaju len sa neviem rozhodnut
namber van: http://www.hej.sk/dom-zahrada-krmivo...dium=srovnavac

namber tuu: http://www.hej.sk/dom-zahrada-krmivo...dium=srovnavac

osobne sa mi pozdava viac to al-ko ale zase homelite je o dost lahsi......fakt neviem sak poradite dufam
nakoniec som si kupil toto http://www.najnakup.sk/Porovnaj_krov...TS_811869.html ... sikovny ,lacny,slape ako hodinky uz druhu sezonu...
Naposledy upravil vulxy : 12.05.13 at 12:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mám sthil a môžem povedať že žiadny iný by som nekúpil.Mám zopár známich ktorý si kúpili tie lacnejšie značky a asi všetci nadávajú.Tie kosy majú totižto vysoké otáčky a aj pri maličkom opotrebení strašne trasú.Životnosť a bezporuchovosť je "bezdebaty".

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    no ja mám zasa už 5 rokov Husqvarnu a tiež by som nemenil

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    220870 Pozri príspevok
    Mám sthil a môžem povedať že žiadny iný by som nekúpil.Mám zopár známich ktorý si kúpili tie lacnejšie značky a asi všetci nadávajú.Tie kosy majú totižto vysoké otáčky a aj pri maličkom opotrebení strašne trasú.Životnosť a bezporuchovosť je "bezdebaty".
    Tiež plánujem Stihl, kosil som už s kadečím ale Stihl zatiaľ to najlepšie čo som držal v ruke. Kultivovaná sila. Je to síce dosť investícia, ale vyplatí sa.
    http://www.stihl.sk/produkty/stihl/v...ihl-fs-90.html
    Podľa výkonu by mi mal stačiť na 500 m2 záhradu + občas nejaké tie väčšie lány.

    Lacné kroviňáky mali vždy nejaký problém - prehrievanie sa pri dlhšej námahe, "žutie" trávy hlavou, krepé odvíjanie lanka z hlavy, nedostatočný krútiaci moment alebo výkon, zlá ergonómia (nastavenie parohov, sklon hriadeľa...), problémy so štartovaním, vysoká spotreba, vibrácie a tak.

    Zvykol som robiť so starým Stihlom FS100, to je iná káva. Tráva akejkoľvek výšky a druhu nemá šancu.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    nuz vsetci mi radite Stihl ,je mi jasne aj bolo:-)ze stihl je stihl ale tie cenyôôôô, ale pravdepodobne mate pravdu a trosku este dosetrim....alebo uvidim....

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    vulxy Pozri príspevok
    nuz vsetci mi radite Stihl ,je mi jasne aj bolo:-)ze stihl je stihl ale tie cenyôôôô, ale pravdepodobne mate pravdu a trosku este dosetrim....alebo uvidim....
    Nuž, mám pár kamošov čo majú píly či kosy Stihlky vo veku, povedzme 8-10 rokov a nepoužívajú to ako hobby náradie, proste tie stroje sú v permanencii.
    Ukáž mi nejaký ťingťong krovinorez za 8 rokov - bude dávno vo večných lovištiach.

    Stihl: 8 rokov: 1x 500 € = 500 € (+ údržba, servis, dielce nech sú za 300 €) = 800 €.
    ťingťong: 8 rokov: 5x 250 € = 1250 €

    Pokiaľ viem, vyveďte ma z omylu, Stihl si do dnešných dní zachoval výrobu v Nemecku.
    Ano stihl su dobre a kvalitne jeden dokonca vlastním a som s nim nadmieru spokojný okrem neho vlastním aj DOLMAR po rokoch používania som častejsie pracoval s DOLMAROM asi preto ze sa my s nim pohodlnejsie kosilo nema problem s velkím porastom na velkej kosnej ploche a ani s velkmi teplotami v letnich dnoch u mna by som asi volil DOLMAR ale je to iba moj osobny nazor tak isto som pocul ze su kvalitne krovinorezi SOLO nemecka vyroba a klasika HUSQVARNA a to AL-KO neviem ale robia to vraj Rakusani.

    ktory krovinorez si mam kupit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.