Zavrieť

Porady

Podpísať pred rozvodom zúženie Bsm?

S manželom sa ideme rozvádzať. Má dlhoročnú priateľku a nakoľko si našiel stavebný pozemok a chce si zobrať hypotéku, požaduje odo mňa podpísanie zúženia Bsm. Máme jedno nezaopatrené dieťa a chcela by som vedieť, čo to pre mňa môže do budúcna znamenať. Myslím si, že by bolo lepšie, aby si zobral HU až po rozvode, on ale s týmto nesúhlasí a argumentuje tým, že našiel výhodný pozemok. Vyvíja na mňa nátlak a vyhráža sa mi, že si zoberie dcéru do výchovy, pretože som dlhodobo nezamestnaná. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Čo by znamenalo pre teba to zúženie BSM? Kto by sa stal vlastníkom väčšiny majetku?
    Najlepšie pre teba by bolo, aby ste sa najprv rozviedli. Nebude to trvať dlhšie ako pojednávanie o BSM. Veď i to by sa riešilo súdnou cestou.
    Ak sa o dieťa staráš, nezoberú ti ho. Ba exmanžel ti môže platiť výživné na rozvedenú manželku.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Ak spíšete notársku zápisnicu o zúžení BSM, tak sa bude týkať len toho, čo tam vymedzíte. Ak napíšete len pozemok, tak bude len pozemok ....

    Podpísať pred rozvodom zúženie Bsm?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.