Zavrieť

Porady

predaj automobilu za protihodnotu

Dobrý deň, potrebujem sa uistiť, či som zaúčtovala správne. Automobil č.1 - nákup v r.2006 - ukonč.odpisy k 31.12.2009, v roku 2010 sa naďalej používa na podnikanie, Automobil č.2 - kúpený 12.8.2010 - obst.cena 9 000,. z toho 3 000 ,- zapl.v hotovosti - ako protihodnota za automobil č.1 a zvyšok splátky - úver. Zaúčtovala som 12.8. - vyradenie aut.č.1 z OM 12.8. - príjem peňazí za predaj automobilu 3 000,- ( POZD ) 12.8. - vznik záväzku - nákup DHIM ( autom.č.2 ) 9 000,- 12.8. - výdaj z pokladne - úhr.závazku - 3 000,- ( VNZD ) 12.8. - zaradenie aut. č. 2 do OM - 9 000,- firma nie je platcom DPH. A odpisy som za autom.č.1 neučtovala, pretože bolo odpisané v r.2009 - ZC 0. Odpis za automobil č.2 uplatním len alikvotnú časť celkového odpisu - nakoľko sa nepoužívalo celý rok ale len časť roka ? vopred ďakujem za rady a názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    predaj automobilu za protihodnotu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.