Zavrieť

Porady

Faktura z r. 2009

Dobry den, chcela by som sa opytat, ako je to s neuhradenou fakturou z r. 2009.
Jedna sa mi o to, ze mam SZCO, ktory vystavil fakturu firme s podvojnym uctovnictvom. Ked dana firma uhradala fakturu, spravila preklep a neuhradila 1 eur. Tato faktura je z roku 2009. Ked som volala s ich ekonomkou, povedala, ze ona toto 1 eur vyrovnala cez ID, lebo vraj pri uzatvarani roka musi mat nulove ucty. Ako to je?
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    prosim, vie niekto poradit?
    Jedna sa mi o to, ze ci si moze len tak, cez Interny doklad uhradit zvysok faktury, ktoru mali v podstate uhradit nam.
    Dakujem za odpoved.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vyrovnaj si to ako to aj ona urobila cez interný doklad. Evidentne ti to 1 € už nazaplatí. Zbytočne ti to bude figurovať ako nevyrovnané do budúcich rokov.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dakujem, za odpoved.
    A moze nieco take urobit? splietala totiz nieco o tom, ze ona v podvojnom uctovnictve musi mat nulove stavy. Ved ak faktura nie je uhradena, tak jednoducho nie je uhradena a je jedno ci je zaver roka alebo nie. Mam pravdu? Nejedna sa mi o to 1 eur, ale o to, ze ked bude mat na konci roka 10 faktur neuhradenych, tak ich jednoducho cez ID anuluje?
    Dakujem za odpoved.
    Naposledy upravil Ociviste : 27.03.11 at 16:22

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Vyrovnaj si to ako to aj ona urobila cez interný doklad. Evidentne ti to 1 € už nazaplatí. Zbytočne ti to bude figurovať ako nevyrovnané do budúcich rokov.
    a zauctovat to ako zdanitelny prijem, ked sa jedna o fakturu, aj napriek tomu, ze to bude hradene cez ID?
    Dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.