Zavrieť

Porady

Čo hradí zamestnanec

Môže mi niekto poradiť, či má zamestnávateľ právo zahrnúť do ceny stravného lístka, ktorú platí zamestnanec aj náklady za služby a dopravu týchto straveniek?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    k.olga Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Je to tak. Hodnota stravenky je 2,85. Zamestnáveteľ prispieva
    55% /1,56€/ zamestnanec 1,29 €. K cene, ktorú platí zamestnanec zamestnávateľ priráta podľa množstvo lístkov rozpočítané náklady za dopravu a služby spojené so zabezpečením straveniek, t.j. cca 0,16 €/stravenka. Vraj interný predpis.
    Náklady na služby za nákup straveniek sú nákladom spoločnosti, takže v nijakom prípade( ani IP) nemôžu byť vymáhané od zamestnanca.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    k.olga Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť, či má zamestnávateľ právo zahrnúť do ceny stravného lístka, ktorú platí zamestnanec aj náklady za služby a dopravu týchto straveniek?
    Ďakujem
    Nerozumiem tvojej otázka. V akej výške dostávate stravenky a kolko je príspevok zamestnávatela.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Asi to bude tak, že napr. hodnota SL = 3,00 , cena pre zamestnanca = 1,20 , pričom tých 0,20 sú vyššie uvedené náklady s obstaraním SL. Také čudo som ešte nezažila.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    k.olga Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť, či má zamestnávateľ právo zahrnúť do ceny stravného lístka, ktorú platí zamestnanec aj náklady za služby a dopravu týchto straveniek?
    Ďakujem
    Nemôže. Zamestnávateľ je povinný prispieť minimálnej 55 % z NOMINÁLNEJ HODNOTY stravenky (t.j. nominálne hodnota = cena stravenky).
    Teda, ak je nominálna hodnota stravenky 3 EUR, zamestnávateľ musí na ňu prispieť minimálne sumou 1,65 EUR.
    Dopravné a iné náklady súvisiace s nákupom straveniek znáša zamestnávateľ.

    k.olga je offline (nepripojený) k.olga

    k.olga
    Ďakujem za odpoveď.
    Je to tak. Hodnota stravenky je 2,85. Zamestnáveteľ prispieva
    55% /1,56€/ zamestnanec 1,29 €. K cene, ktorú platí zamestnanec zamestnávateľ priráta podľa množstvo lístkov rozpočítané náklady za dopravu a služby spojené so zabezpečením straveniek, t.j. cca 0,16 €/stravenka. Vraj interný predpis.

    Čo hradí zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.