Zavrieť

Porady

Legislativne zmeny 2006

Prosil by som nejakeho ochotneho skuseneho mzdara o kratku informaciu o skutocne schvalenych legislativnych zmenach v mzdovom uctovnictve k 1.1.2006.

Ide najma o:

1. Planovane zavedenie danoveho bonusu na danovnika namiesto zakladnej odpocitatelnej ciastky (pokial viem nebolo schvalene)

2. Planovane zvysenie poctu dni, po ktore preplaca nahradu prijmu za docasnu pracovnu neschopnost zamestnavatel z 10 na 15 dni (pokial viem nebolo schvalene???)

Eventuelne akekolvek dalsie relevantne zmeny majuce vplyv na sposob vypoctu mzdy v novom roku.

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    robi2
    Prosil by som nejakeho ochotneho skuseneho mzdara o kratku informaciu o skutocne schvalenych legislativnych zmenach v mzdovom uctovnictve k 1.1.2006.

    Ide najma o:

    1. Planovane zavedenie danoveho bonusu na danovnika namiesto zakladnej odpocitatelnej ciastky (pokial viem nebolo schvalene)

    2. Planovane zvysenie poctu dni, po ktore preplaca nahradu prijmu za docasnu pracovnu neschopnost zamestnavatel z 10 na 15 dni (pokial viem nebolo schvalene???)

    Eventuelne akekolvek dalsie relevantne zmeny majuce vplyv na sposob vypoctu mzdy v novom roku.

    Dakujem!
    K bodu 1. Daňový bonus v tejto podobe nebol schválený - je iba zvýšenie daňového bonusu na 1 dieťa vo výške 540 Sk mesačne, avšak už nie je možné odpočítať na dieťa 0,5% z výšky starobného poistenia plateného zamestnancom,

    K bodu 2. Nebolo schválené, novela zákona o soc.poistení bola stiahnutá z rokovania NR SR s tým, že sa bude pripravovať iná.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Chcem sa opýtať na daňový bonus vo výške 540,- sk nakoľko som sa stretla v nejakej literatúre že v roku 2006 je jeho výška 540,- sk, ale neviem či to platí od januára, nakoľko nemám zatiaľ novú verziu programu. Robím v Money. Je to ešte asi predčasné, veď výplaty za január sa ešte nerobia a Cígler to zvykne davať na poslednú chvíľu. No chcem len utvrdenie, že to platí od januára.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Jara
    Chcem sa opýtať na daňový bonus vo výške 540,- sk nakoľko som sa stretla v nejakej literatúre že v roku 2006 je jeho výška 540,- sk, ale neviem či to platí od januára, nakoľko nemám zatiaľ novú verziu programu. Robím v Money. Je to ešte asi predčasné, veď výplaty za január sa ešte nerobia a Cígler to zvykne davať na poslednú chvíľu. No chcem len utvrdenie, že to platí od januára.

    daňový bonus od 1.1.2006 je 540,- Sk na 1 dieťa, teda ročne 6480,-Sk

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Barbara
    daňový bonus od 1.1.2006 je 540,- Sk na 1 dieťa, teda ročne 6480,-Sk
    Bude to zúčtované vo výplate vo februári (za január) alebo už v januári?

    Otázka platí aj na nezdaniteľnú čiastku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685
    Bude to zúčtované vo výplate vo februári (za január) alebo už v januári?
    Otázka platí aj na nezdaniteľnú čiastku.
    V januárovej výplate, teda vo februári.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tweety
    V januárovej výplate, teda vo februári.
    Ďakujem.

    Aj možnosť odpočtu 0,5 % na starobné poistenie uplatním ešte v decembrovej výplate v januári a v januárovej výplate vo februári už nie, však?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ešte vrámci legislatívnych zmien ma napadlo, či je pravda, že:

    - od roku 2006 sa bude platiť garančné poistenie aj za DoVP a DoBPŠ
    - sa mení suma nemocenského poistenia?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Janka6685
    Ešte vrámci legislatívnych zmien ma napadlo, či je pravda, že:

    - od roku 2006 sa bude platiť garančné poistenie aj za DoVP a DoBPŠ
    - sa mení suma nemocenského poistenia?
    Jani,
    nič sa nemení, ba naopak, sú úvahy o zrušení garančného poistenia v súvislosti so zrušením odvodov zamestnávateľa a ich presunom ( v rovnakom rozsahu ) na zamestnanca.
    Nemocenské poistenie zostáva (zatiaľ-asi do konca júna 2006) po starom.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    ajobs
    Jani,
    nič sa nemení, ba naopak, sú úvahy o zrušení garančného poistenia v súvislosti so zrušením odvodov zamestnávateľa a ich presunom ( v rovnakom rozsahu ) na zamestnanca.
    Nemocenské poistenie zostáva (zatiaľ-asi do konca júna 2006) po starom.
    Ďakuje. Len som niečo čítala a chcela som vedieť, či je to pravda.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Janka6685
    Ďakuje. Len som niečo čítala a chcela som vedieť, či je to pravda.

    katka27 je offline (nepripojený) katka27

    katka27
    Neviete mi poradit, na zaklade akeho zakona a § sa zrusilo znizenie starobneho poistenie na dieta o 0,5%?

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Je to uvedené v novele 534/2005, ktorou sa menil zákon o dani z príjmov /Článok IX./

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.