Zavrieť

Porady

Hospodársky výsledok

Prosím vás, vyšla mi minulý rok strata 400 €. ako ju mám v tomto roku zaúčtovať, aby som ju nemala na 431? Dakujem pekne
A ešte v súvahe mam na učte 429 z roku 2009 stratu vo výske 1400 € riadok 86. Dobre to mám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Aké bolo rozhodnutie valného zhromaždenia? Predpokladám, že len to preúčtujete na neuhradenú stratu minulých rokov. Potom teda...431/429.

    Opravujem podľa nasledujúceho príspevku - samozrejme naopak 429/431.
    Naposledy upravil scame : 29.03.11 at 09:58

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    minulý rok je rok 2010?
    účtovanie v roku 2011 - na základe rozhodnutia valného zhromaždenia.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    scame Pozri príspevok
    431/429.
    ja by som skôr povedala 429/431 - prevod na účet neuhradenej straty MO
    alebo podľa toho ako rozhodne VZ - možností je viac

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    431/429. Keby si to naúčtovala naopak, tak by sa Ti účet 431 nevynuloval. Zistila by si, že je to chybné.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    zsuctaren Pozri príspevok
    tak teraz 429/431 alebo 431/429
    a nemusím davat znamienko - ??
    účtovník - prepáč, máš to v profile...

    zsuctaren je offline (nepripojený) zsuctaren

    zsuctaren
    Prepačte, ale som už asi otravná, ale ešte jedná otazka: na účte som mala pred tým čislo 1487( to je strata r. 2008) a teraz ked som to zaučtovala 429/431 cislo 458 ( strata r. 2009) , tak mam na učte 429 čislo 1029: teda rodiel tých dvoch čísel. Dobre to je???? Dakujem pekne za pomoc

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zsuctaren Pozri príspevok
    Prepačte, ale som už asi otravná, ale ešte jedná otazka: na účte som mala pred tým čislo 1487( to je strata r. 2008) a teraz ked som to zaučtovala 429/431 cislo 458 ( strata r. 2009) , tak mam na učte 429 čislo 1029: teda rodiel tých dvoch čísel. Dobre to je???? Dakujem pekne za pomoc
    Ak bola strata v roku 2008 aj v roku 2009 tak na účte 429, ak nemáš vytvorené analytiky pre jednotlivé roky má byť súčet strát. Jedna strata druhú neznižuje, ale ju celkovo zvyšuje.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    zsuctaren Pozri príspevok
    Prepačte, ale som už asi otravná, ale ešte jedná otazka: na účte som mala pred tým čislo 1487( to je strata r. 2008) a teraz ked som to zaučtovala 429/431 cislo 458 ( strata r. 2009) , tak mam na učte 429 čislo 1029: teda rodiel tých dvoch čísel. Dobre to je???? Dakujem pekne za pomoc
    Neuhradená strata minulých rokov sa účtuje 429/431. Keď ti vyšiel rozdiel 1029, tak si mala zle zaúčtované pred tým stratu z r.2008. A potom predpokladám, že máš aj účet 431 nesprávny.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zsuctaren Pozri príspevok
    prosííííím
    No nevidíme Ti presne, čo tam je, ale oprav účtovanie r. 2008, tak, aby si mala na účte 429 súčet oboch strát...pravdepodobne tam bolo opačné účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.