Zavrieť

Porady

Hlásenie, pár pochybností

ahojte..do hlásenia dávam, aj zamestnancov, ktorí pracovali na dohodu a bola im zrážaná daň zrážkami? ..podľa mňa hej, ale program mi to nespravil..a ešte mám možno blbú otázku, ale chcem si byť istá, do hlásenia za rok 2010 dávam zamestnaneckú prémiu, ktorá vyšla v tomto zúčtovaní za rok 2010, alebo tú dám až do nasledujúceho hlásenia v roku 2012, keďže to bude vyplatené až tento rok?? a tá istá otázka ako s prémiou, ale ide o daňový preplatok..dúfam, že otázka bola položená zrozumiteľne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    lubka0907 Pozri príspevok
    ahojte..do hlásenia dávam, aj zamestnancov, ktorí pracovali na dohodu a bola im zrážaná daň zrážkami? ..podľa mňa hej, ale program mi to nespravil..a ešte mám možno blbú otázku, ale chcem si byť istá, do hlásenia za rok 2010 dávam zamestnaneckú prémiu, ktorá vyšla v tomto zúčtovaní za rok 2010, alebo tú dám až do nasledujúceho hlásenia v roku 2012, keďže to bude vyplatené až tento rok?? a tá istá otázka ako s prémiou, ale ide o daňový preplatok..dúfam, že otázka bola položená zrozumiteľne
    Do V. časti idú všetci zamestnanci, ktorým bol v zúčtovanom období vyplatený zdaniteľný príjem a ktorý im bol zdanený preddavkovou daňou. Program to dobre urobil, nejdú tam zamestnanci, ktorí mali zrážkovú daň.
    Pri zamestnancoch máš A/N - kde je vidieť, komu si RZD robila.
    DB, ZP - idú z predch.roka. To, čo vyšlo teraz, sa objaví v ďalšom roku.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lubka0907 Pozri príspevok
    ak som robila hlásenie tento rok, tak dám A?? pretože minulý rok mu nebolo robené ročné zúčtovanie..

    "A" v Hlásení za r. 2010 označíš tomu zamestnancovi, ktorému si robila RZD za rok 2010.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    ak som robila hlásenie tento rok, tak dám A?? pretože minulý rok mu nebolo robené ročné zúčtovanie..

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    lubka0907 Pozri príspevok
    ak som robila hlásenie tento rok, tak dám A?? pretože minulý rok mu nebolo robené ročné zúčtovanie..
    Ľubka, Ty to robíš ručne? Nemáš soft? Ak to robíš cez program, máš tam možnosť zaškrtnúť, či si robila RZD. Soft si to automaticky do výstupu potiahne.

    coro je offline (nepripojený) coro

    coro
    Drobná otázka: fungovalo niekomu vyplnenie Hlásenia na internete z drsr.sk?
    Najprv ma odkazovalo na eDane, kde vôbec nebolo, a potom sa to zmenilo a dovolilo mi vyplniť všetko, ale pri pokuse tlačiť to otváralo prázdnu stranu, a po preinštalovaní na AcrobatX sa to zacyklilo a otvorilo 1000X prehliadač.. Tak som to vyplnil ručne.. Som jediný?
    P.S. živím sa ako počítačový expert :-) :-)

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    No ani mne to nešlo cez drsr.sk ani cez e-dane...ale áno robila som to ručne, pretože nemám všetko mzdové účtovníctvo z rok u2010, takže som sa s tým aj trošku natrápila aj preto, že som to robila prvý krát..

    Hlásenie, pár pochybností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.