Zavrieť

Porady

odpisy na automobil

Dobrý večer, chcela by som poradiť. Kúpila som auto na IČO 9/2010. ako mám vypočítať odpisy? Účtujem v JÚ. Povedali mi, že prvý rok si mám vypočítať podľa mesiacov a potom ostatné tri roky cele. Lenže mne tam zvyšuje cena. Na konci štvrtého roka sa mi to nevynuluje. Prosím poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Paula Pozri príspevok
    Kto takto poradil samostatnému účtovníkovi

    Samostatný účtovník je taký, ktorý si robí účtovníctvo sám. Prípadne niečo vyčíta z novín alebo niečo začuje v TV. A tak to potom aj niekedy vyzerá.

    No záleží na tom, ako auto kúpila. Či na lízing alebo v hotovosti, prípadne na úver. A tiež či sa pýtala na daňové odpisy alebo účtovné odpisy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    lubka812 Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcela by som poradiť. Kúpila som auto na IČO 9/2010. ako mám vypočítať odpisy? Účtujem v JÚ. Povedali mi, že prvý rok si mám vypočítať podľa mesiacov a potom ostatné tri roky cele. Lenže mne tam zvyšuje cena. Na konci štvrtého roka sa mi to nevynuluje. Prosím poraďte. Ďakujem.

    Kto takto poradil samostatnému účtovníkovi

    lubka812 je offline (nepripojený) lubka812

    lubka812
    Kúpila auto v hotovosti za 15000 EUR a na aké odpisy sa pýtala neviem.Ale do nákladov si chce dať len odpisy za auto nič viac, ani PHM, ani poistku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.