Zavrieť

Porady

Odpisy na auto

Ahojte, chcela by som sa opýtať, že keď si kamarát kúpil auto na IČO v hotovosti 6/2010 a neplatil cestnú daň, môže si dať daňové odpisy do PD, alebo len zapíše ÚO na kartu HIM? Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kiara1 Pozri príspevok
    ja viem ale vraj sa bol pýtať na daňovom a tam mu povedali že si môže uplatniť odpisy. Ak mám byť úprimná, tak som z toho už zblbnutá.
    Ak ho v skutočnosti aj používal, uplatniť si môže odpisy, náklady, ktoré súviseli s jeho používaním teda, nákup PHM, poistka...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kiara1 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa opýtať, že keď si kamarát kúpil auto na IČO v hotovosti 6/2010 a neplatil cestnú daň, môže si dať daňové odpisy do PD, alebo len zapíše ÚO na kartu HIM? Prosím poraďte.
    ÁNo, môže, ak ho na podnikanie aj používal, tak si ich uplatní v jednej štvrtine. Jedno nevylučuje druhé. Len upozornenie, nie cestnú, ale daň z MV.

    Kiara1 je offline (nepripojený) Kiara1

    Kiara1
    Ospravedlňujem sa daň z MV. Používal ho, ale žiadne náklady(benzín,poistka....) si neuplatňuje len odpisy chce, je to aj tak možné?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    A prečo si nedal nejaké náklady? Veď práve to dosvedčuje, že to auto používal na podnikanie.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Otazka je - ako chce danovemu uradu vysvetlit, ze pouizival auto na podnikanie, ked o jeho pouzivani nema vlastne ziadny doklad? Pretoze asi spochybnia, ze ho pouzioval.

    Kiara1 je offline (nepripojený) Kiara1

    Kiara1
    ja viem ale vraj sa bol pýtať na daňovom a tam mu povedali že si môže uplatniť odpisy. Ak mám byť úprimná, tak som z toho už zblbnutá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.