Zavrieť

Porady

Ake odvody z DoVP do ZP pre dobrovolne nezamestnanych? Neviem si poradit s RZZP.

V roku 2010 som prve 3 mesiace (jan, feb, mar) pracoval na DoVP. Od 1.4. som pre tu istu spolocnost zacal pracovat na HPP. Od 1.5. mam zaroven aktivnu zivnost, ktora bola na 2 roky pozastavena a tym padom mi zamestnavatel nespracoval RZZP. Vyhladal som si nejake zname uctovnicky a zistil som rozdiel v ich postupe.
V mesiaci januar, februar a marec som bol dobrovolne nezamestnany, mal som pozastavenu zivnost a pracoval som na DoVP. Do ZP som odvadzal 29,92€ odvody, cize minimalne. Na DoVP som zarobil cca 500 € mesacne netto. U jednej uctovnicky nemam ani preplatok a ani nedoplatok a u druhej mam nedoplatok cca 133 € za 1. az 3. mesiac, ked som bol na DoVP. Jedna uctovnicka tvrdi, ze z dohody sa neplatia odvody do ZP, druha tvrdi ze mam za tie 3 mesiace nedoplatok, lebo som zarobil viacej (teda tych 500 € mesacne). Kde hladat pravdu? (len mi nepovedzte ze v zdravotnej poistovni, lebo som tam dnes neuspel) Vopred Vam dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Rozhodne Ti musí vyjsť nedoplatok.
    Január - marec si bol samoplatiteľ . A práve preto Ti tie dohody vstupujú do RZZP.
    Keby si bol súčasne zamestnancom alebo SZČO a vtedy máš dohody, tak iba vtedy nevstupujú do RZZP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. nechce sa mi celkom veriť, že si "neuspel" v ZP ... u nás robia na počkanie - aj v Dôvere aj vo všeobecnej .
    Ale budeš mať nedoplatok (prekročenie príjmu ako samoplatiteľ)

    Ake odvody z DoVP do ZP pre dobrovolne nezamestnanych? Neviem si poradit s RZZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.