Zavrieť

Porady

Ročne zúčtovanie zdravotného

Dobrý den prajem, mám troskú netradičnú otázku. Mám klienta v roku 2011 je zamestnaný na hlavný pracovný pomer len do 31.1.2011 (celý rok 2010 bol zamestnaný na hlavný pracovný pomer uhrn príjmov mal 5600 €), súčasne je aj SZČO (aj v roku 2010 bol) živnosť pozastavil 11.1.2011, ale v roku 2010 má ešte 2 vystavené faktúry v sume celkovej na 5500 € pri 40 % paušálnych výdavkoch bude mat za rok 2011 základ dane z podnikania 3300 eur a príjem z pracovného pomeru nejakých cca 700 €, odvody zo živnosti neplatí žiadne vzhľadom na to ze za rok 2010 mal na zivnosti prijem 0 a z hlavného prac. pomeru mu odvody platil zamestnávatel. A teraz moja otazka znie aký nedoplatok na zdravotnom poistení bude mat pri podávaní ročného zúčtovania zdravotného ? Ked nad tým správne rozmýšlam tak by tam mal mat nejakých 46,06 € za mesiac podnikania v roku 2011. Alebo ako sa to vlastne ráta, resp. aku informáciu mam posunút dalej, tak aby bol pripravený na nejaký nedoplatok na zdravotke. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Alebo nedoplatok bude až ked presiahne príjem zo zivnosti bez príjmu z pracovného pomeru výšku 3948,72 € ? Alebo ten príjem je žívnosť + hlavný pracovný pomer ?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Uveď výšku preddavkov na poistné zamestnávateľa a zamestnanca.

    ....ešte sa opýtam, príjem zo živnosti mal vyplatený až v roku 2011?
    Naposledy upravil mondes : 30.03.11 at 17:16

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    no cca to je nejakých 30 alebo 40 eur ale to len za január lebo 31.1.2011 mal uz výpoved

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    ako hlavne mi ide o to ako tie faktury čo su vyplatené az teraz v januári 2011 ide o 5500 eur ako mu ovplyvnia odvody do zdravotky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    ako hlavne mi ide o to ako tie faktury čo su vyplatené az teraz v januári 2011 ide o 5500 eur ako mu ovplyvnia odvody do zdravotky
    V RZZP za rok 2011 zaplatíš 14 % z VZ SZČO (Základ dane/2.14*0,14).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    prosííím dobre som to vypočítala ?
    dala som ti súhlas (zo vzorca výpočet už by nemal byť problém)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    hmmm dobre dakujem krásne, ale to ho nepotešim
    menej, alebo vôbec by to bolo len prípade, ak by mal max. VZ zo zamestnania ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mertinkova Pozri príspevok
    a este ma napadlo čo zo sociaálnou poistovnou a odvodami tam ?
    ak zrušil živnosť a do konca roku 2012 ju neobnoví - nič neriešiš.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    on ju ma k 11.1.2011 prerušený na 6 mesiacov do 11.72011 a potom by ju prerušil na pol roka znovu, alebo ju zruši a založi sro. ale zivnosť nanovo otvarať resp. oživovať už velmi nema v pláne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.