Zavrieť

Porady

Ako opraviť obitý lak na vani

Prosím, poradí mi niekto ako opraviť (po "šikovnom" obkladačovi) obitý lak na vani. Vaňa je farby bahama a opravný lak v predajniach majú všade len biely.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

dalid je offline (nepripojený) dalid

dalid
Ak je poškodenie malé, tak stačí aj lak na nechty. Prelakovať odmastné poškodené miesto zo 2-3 krát... Ak sa začne po nejakej dobe odlupovať lak, tak odlakovať a na novo.. Toto je asi najlacnejsšie riešenie. Doma mám tiež obitú vaňu. Prelakovanie robím 1x za cca 18 mesiacov

libicka je offline (nepripojený) libicka

libicka
Ďakujem za radu, ale lak mi na to už nestačí, lebo miesto kde je smalt odskočený mi začína už hrdzavieť. Opravný lak originál na smalt mám ale je biely a ja by som potrebovala farbu bahama.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Kvalitne to neopravíš, aj smaltová súprava na opravu vane sa časom začne odlupovať. Takže asi iba kúpiť novú vaňu.

Alebo: ak to hrdzavie, prebrúsiť brúsnym papierom (šmirglom), potom acetónom odmastiť, a naniesť postupne niekoľko vrstiev základnej farby (klasická vonkajšia základná farba na kov). Základná farba zabráni preniknutiu vlhkosti a teda aj ďalšej korózií. Na ňu po zaschnutí naniesť už farbu odtieňu tej vane.

Ako opraviť obitý lak na vani

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.