Zavrieť

Porady

Okamžité skončenie pracovného pomeru.....

Podľa § 68 ods. 1 písm. b) ZP som chcel okamžite ukončiť PP z dôvodu závažného porušenia prac. disciplíny tým, že zamestnanec spreneveril a rozpredal zverený majetok firmy vo forme tovaru. S tým, že zamestnanec mi na túto okamžitú výpoveď odpísal, že som prešvihol lehotu (lehota na § je 2 mesiace od zistenia dôvodu) o 5 dní od zistenia dôvodu t.j. príklad zistil som to 17.12.2010. a výpoveď som dal k 22.2.2011. ešte je aj dlhodobo PN. Hmotnú zodpovednosť má podpísanú ešte za bývalého vedenia. Mám nejakú šancu aby mi spreneverený tovar zaplatil? A môžem ho vyhodiť počas PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mareček Pozri príspevok
    Chcel by som sa opýtať? Zamestnanec ma pisomne požiadal o preplatenie dovolenky, ale ja mu ju nechcem preplatiť. Chcem, aby mi tými peniazmi zaplatil to manko čo urobil. Zamestnanec mi povedal, že ma dá na súd o neplatnosť výpovede a aj nepreplatenie dovolenky. Mám nejaké šance na súde? Alebo mu mám tú dovolenku zaplatiť.... Pomôžte, poraďte poprosím o trošku viac názorov - odpovedí ĎAKUJEM
    Moment, píšeš, že je dlhodobo PN. Až je stále na PN-ke, tak dovolenku mu preplatíš až vtedy, keď skončí pracovný pomer.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    truch, Anja111, Xanti, VERONIKA6, rodina1, arizona
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mareček Pozri príspevok
    Podľa § 68 ods. 1 písm. b) ZP som chcel okamžite ukončiť PP z dôvodu závažného porušenia prac. disciplíny tým, že zamestnanec spreneveril a rozpredal zverený majetok firmy vo forme tovaru. S tým, že zamestnanec mi na túto okamžitú výpoveď odpísal, že som prešvihol lehotu (lehota na § je 2 mesiace od zistenia dôvodu) o 5 dní od zistenia dôvodu t.j. príklad zistil som to 17.12.2010. a výpoveď som dal k 22.2.2011. ešte je aj dlhodobo PN. Hmotnú zodpovednosť má podpísanú ešte za bývalého vedenia. Mám nejakú šancu aby mi spreneverený tovar zaplatil? A môžem ho vyhodiť počas PN?
    § 68
    (1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
    a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
    b) porušil závažne pracovnú disciplínu.
    (2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

    Počas PN výpoveď nemôžeš dať, výnimku tvorí len § 63, ods.1, písm.a/ ZP.
    Pozri si aj § 64 ZP - Zákaz výpovede.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Uhradu skody za sprenevereny tovar mozes ziskat tak ze podas trestne oznamenie. Potom sa priprav na to, ze budes muziet spreneveru presne dokazat. PRESNE. Ze naozaj on a nikto iny a aj jej presnu vysku. Obvykle v tomto nepostacuju svedecke vypovede a potrebujes pisomne dokazy. Podpisane vydajky, ktore v skutocnoasti neboli vydane ziadnemu zakaznikovi a podobne.
    Lehotu na vypoved si naozaj presvihol.

    mareček je offline (nepripojený) mareček

    mareček
    Chcel by som sa opýtať? Zamestnanec ma pisomne požiadal o preplatenie dovolenky, ale ja mu ju nechcem preplatiť. Chcem, aby mi tými peniazmi zaplatil to manko čo urobil. Zamestnanec mi povedal, že ma dá na súd o neplatnosť výpovede a aj nepreplatenie dovolenky. Mám nejaké šance na súde? Alebo mu mám tú dovolenku zaplatiť.... Pomôžte, poraďte poprosím o trošku viac názorov - odpovedí ĎAKUJEM

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    1. Máš ty alebo najmä on dôkaz o tom, kedy si sa o porušení PD dozvedel?
    2. Čo znamená preplatenie dovolenky? Preplatiť dovolenku sa môže iba v tom prípade, ak je skončení alebo sa končí pracovný pomer a dovolenka sa nestihla vyčerpať. Alikvótna časť sa prepláca. Povinne.
    3. Ak si čerpá riadne dovolenku, má nárok na náhradu mzdy priemerného zárobku. Teda tiež povinne musíš dať.

    Okamžité skončenie pracovného pomeru.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.