Zavrieť

Porady

výpoveď v skúšobnej dobe daná zamestnávateľom

dobrý deň,
takže máme takýto problém: zamestnankyna v PP od 1.1.2011 (so skusobnou dobou do 31.03.2011), jej miesto vykonu prace je nemecko. Vypoved sme jej chceli dat v skusobnej dobe k 31.3.2011. zamestnavatel sa dostal do nemecka 30.3.2011 vecer a oznamil jej ze ma vypoved ustne s tym ze pred jej odchodom 31.3.11 sa to este doriesi pisomne atd...
Ale zamestnankyna urazene odisla, nikomu neoznamila a nepovedala ze odchadza skor...
zamestnavatel mi to oznamil az dnes 1.4.2011, ze to takto dopadlo, ako mam teraz postupovat dalej... ? bude platna vypoved v skusobnej dobe, ak ju nema podpisanu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    mataxx Pozri príspevok
    dobrý deň,
    takže máme takýto problém: zamestnankyna v PP od 1.1.2011 (so skusobnou dobou do 31.03.2011), jej miesto vykonu prace je nemecko. Vypoved sme jej chceli dat v skusobnej dobe k 31.3.2011. zamestnavatel sa dostal do nemecka 30.3.2011 vecer a oznamil jej ze ma vypoved ustne s tym ze pred jej odchodom 31.3.11 sa to este doriesi pisomne atd...
    Ale zamestnankyna urazene odisla, nikomu neoznamila a nepovedala ze odchadza skor...
    zamestnavatel mi to oznamil az dnes 1.4.2011, ze to takto dopadlo, ako mam teraz postupovat dalej... ? bude platna vypoved v skusobnej dobe, ak ju nema podpisanu ?
    § 72
    skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, terezamaria, vieraaaa, drobeceva, veronikasad
    5

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mataxx Pozri príspevok
    dobrý deň,
    takže máme takýto problém: zamestnankyna v PP od 1.1.2011 (so skusobnou dobou do 31.03.2011), jej miesto vykonu prace je nemecko. Vypoved sme jej chceli dat v skusobnej dobe k 31.3.2011. zamestnavatel sa dostal do nemecka 30.3.2011 vecer a oznamil jej ze ma vypoved ustne s tym ze pred jej odchodom 31.3.11 sa to este doriesi pisomne atd...
    Ale zamestnankyna urazene odisla, nikomu neoznamila a nepovedala ze odchadza skor...
    zamestnavatel mi to oznamil az dnes 1.4.2011, ze to takto dopadlo, ako mam teraz postupovat dalej... ? bude platna vypoved v skusobnej dobe, ak ju nema podpisanu ?
    V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ ako aj zamestnanec ukončiť PP bez uvedenia dôvodov. Z-ľ mal na to právo, len slušnosť káže oznámiť to zamestnancovi spravidla 3 dni pred ukončením SD. V tomto prípade nejde o výpoveď, ale o ukončenie PP v SD.

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    § 72 ZP

    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

    mataxx je offline (nepripojený) mataxx

    mataxx
    ano viem, že sa to ma oznamit aspon 3 dni vopred, lenže tu bol ten problem ze pracovala v nemecku a zamestnavatel nemohol ist skor ako 30.3.11 a telefoniky to riesit nechcel. takze ak jej teraz poslem domov skoncenie PP v skus.dobe k 31.3.2011 bude neplatne.. ?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    mataxx Pozri príspevok
    ano viem, že sa to ma oznamit aspon 3 dni vopred, lenže tu bol ten problem ze pracovala v nemecku a zamestnavatel nemohol ist skor ako 30.3.11 a telefoniky to riesit nechcel. takze ak jej teraz poslem domov skoncenie PP v skus.dobe k 31.3.2011 bude neplatne.. ?
    Asi tak. Zamestnávateľ sa asi neskoro spamätal.

    výpoveď v skúšobnej dobe daná zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.