Zavrieť

Porady

Sidlo vo vlastnom byte(prenajom)

Ahojte. Byvam v prenajem a chcem si zlaozit sro. Mozem si ako sidlo uviest svoju adresu, tj. staci iba moj suhlas + kopia najomnej zmluvy, alebo s tym musi suhlasit majitel bytu? V zmluve mam napisane ze byt sa smie uzivat iba na byvanie. Sidlo je iba sidlo, tj. akakolvek cinnost tykajuca sa podnikania by tu nenastala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yivo je offline (nepripojený) Yivo

    Yivo
    Vdaka. A pre informaciu - co znamena pre majitela bytu ze povoli sidlo ? Zatazi ho to nejak(financne, pravne..) ?

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Tak neviem ako to presne je, ale aj ked sa zmení sídlo, nemalo by sa zmeniť plocha aspon jednej z miestnosti z obytnej plochy na podnikateľskú? Ak hej, tak v tom prípade ju treba zmeniť (asi to majiteľ mení) a pri podnikateľskej ploche sa platí oveľa viac daň za tú plochu, teda aspon tak je to v našom meste.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Yivo Pozri príspevok
    Ahojte. Byvam v prenajem a chcem si zlaozit sro. Mozem si ako sidlo uviest svoju adresu, tj. staci iba moj suhlas + kopia najomnej zmluvy, alebo s tym musi suhlasit majitel bytu? V zmluve mam napisane ze byt sa smie uzivat iba na byvanie. Sidlo je iba sidlo, tj. akakolvek cinnost tykajuca sa podnikania by tu nenastala.
    potrebuješ toto:

    PREHLÁSENIE
    Týmto prehlasujem, že súhlasím so zriadením sídla spoločnosti .................ktorá je zapísaná v obchodnom registri vedenom Okresným súdom ..................., oddiel: ......, číslo:........, v časti mojej nehnuteľnosti na ulici: ...................................

    Prehlásenie sa vykonáva pre účely Obchodného registra k zápisu v Obchodnom registri.
    použi primerane - toto bolo použité pri zmene sídla spoločnosti

    "v časti mojej nehnuteľnosti" je dôležité - potom môžeš urobiť zmluvu s majiteľom o výpožičke (bezodplatné užívanie) podľa § 659 občianskeho zákonníka na časť nehnuteľnosti (poštová schránka)

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Yivo Pozri príspevok
    Vdaka, za info. Takze majitela to prakticky nijako nezasiahne, spravne ?
    záleží na vzťahoch

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze ho to zasiahnut, lebo napr. na tej adrese by sa mala zacat platit miestna dan za odvoz smeti za pravnicku osobu (nielen za fyzicke osoby).

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    ivka70 Pozri príspevok
    Moze ho to zasiahnut, lebo napr. na tej adrese by sa mala zacat platit miestna dan za odvoz smeti za pravnicku osobu (nielen za fyzicke osoby).
    Presne tak a zda sa mi ako som uviedol vyššie že by si mal nahlasit aspon jednu izbu ako podnikateľsky priestor (lebo tam maš sidlo), a za to sa tiež platí miestna daň z podnikateského priestoru a tá je vyššia ako z "obytného" priestoru. Na to keby ti prišli, že tam máš firmu a neplatíš dane, tak by mohlo ísť o krátenie daní, záleží ale či máš "dobrých" susedov a nahlásili by to

    Yivo je offline (nepripojený) Yivo

    Yivo
    No to uz je ale starost majitela, nie ?
    A ako to riesia firmy ktore prenajimaju virtualen sidla? Predsa nemozu pouzit jednu miestnost pre X firiem?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Yivo Pozri príspevok
    No to uz je ale starost majitela, nie ?
    A ako to riesia firmy ktore prenajimaju virtualne sidla? Predsa nemozu pouzit jednu miestnost pre X firiem?
    To sa spytaj tych firiem, ale rozhodne si myslim, ze maju miestne dane vysporiadane ....
    A inak, preco by nemohla 1 miestnost sluzit viacerym firmam?

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Yivo Pozri príspevok
    No to uz je ale starost majitela, nie ?
    A ako to riesia firmy ktore prenajimaju virtualen sidla? Predsa nemozu pouzit jednu miestnost pre X firiem?
    No hej, musí to nahlásiť majiteľ a aj zaplatit, čiže neviem či ho ty tým nadchneš že to musí pre teba vybavovať, každopádne ti to dá ale asi zaplatiť aj. A myslim si ze firmy čo prenajimaju virtualne sidla môžu prenajat miestnost x firmam. Ja byvam v rodinnom dome s rodičmi, mame nahlasenu jednu miestnosť na podnikatelske učeli, pratime za to aj príslušnú dan a ja mam 2 firmy, mama má firmu a aj otec má zvlášt firmu a všetko to máme písané na tú 1 izbu, ako nestretol som sa ešte zo zákonom kde by prikazoval určitý počet firiem na jednu izbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.