Zavrieť

Porady

Neprisposobivi spolubyvajuci

Zdravim. Tym spolubyvajucim je otec. Po rozvode rodicov som sa na zaklade spolocnej dohody stal vlastnikom domu (s podmienkou, ze im umoznim byvanie az do smrti) v ktorom byvam spolu s nimi.
Zial ani po rozvode sa nic nezmenilo k lepsiemu. Otec je alkoholik, ale odmieta to priznat, rovnako ako odmieta akekolvek liecenie, tak isto ma u psychiatra naordinovane lieky a pravidelne prehliadky, ktore ignoruje.
Do teraz sme doma trpeli neustale psychicke a obcas aj fizicke tyranie. Policia, sud, prokuratura... zial v tomto state uz clovek pochybuje o spravodlivosti.
Od toho, ze som sa stal vlastnikom domu sme ocakavali aspon nejaku zmenu a prisposobivost, ale situacia je rovnaka, ako predtym.
Neberie ohlad na nikoho. Skoro rano nas budi buchanim v kuchyni, v noci ma neustale na hlas pusteny televizor, kdezto on spi otoceny chrbtom, hocikedy si zmysli a napr rano o 1 sa ide okupat, samozrejme tiez s buchotom, co nas budi.
Chodieva domov skoro denno denne opity, stravuje sa ako prasa, po celej kuchyni porozlievane, porozsypane csetko mastne. Samozrejme nikdy po sebe neuprace. S mamou sa zdrziavame takmer vylucne na poschodi (s vynimkou kuchyne) takze cele prizemie vyuziva on, kebyze tam neupraceme mi, tak to tam vyzera ako v chlieve.
Zial kedze je zmluvou urcene, ze moze v dome byvat do smrti, neda sa ho dostat ani tym (nieze by som ho chcel z domu vyhadzovat, ale ked s nim sa absolutne neda).
Bol by som rad ak by mal niekto nejaku radu, nejaky zakon, nieco, s cim by sa ho dalo aspon trocha donutit nech sa sprava a berie ohlad aj na inych...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tu máš podobný prípad aj s vysvetlením

    http://www.porada.sk/t165405-financn...o-bremena.html

    peeter22 je offline (nepripojený) peeter22

    peeter22
    Takze teda okrem zrusenie prava dozivotneho byvania asi nie je ine riesenie, co ?
    No v mojom pripade pokial viem nejde o vecne bremeno. V darovacej zmluve je uvedene "Zaroven obdarovany prehlasuje, ze berie na seba osobny zavazok, zabezpecit dozivotne pravo byvania pre darcov v 1/ a 2/ rade v prevadzanej domovej nadstavbe"
    V liste vlastnictva nie je zapisana ziadna tarcha.

    Neprisposobivi spolubyvajuci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.