Zavrieť

Porady

VÝPOČET excel

zdravím,
vie mi niekto narýchlo zostaviť vzorec na prepočet dovolenky? mne to akosi nechce fungovať

napr: miško = zošit
t.j.7-1+25:12*4-1

vďaka všetkým, súrne to potrebujem
Naposledy upravil martuľa : 06.04.11 at 22:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    martuľa Pozri príspevok
    marjankaj,

    chýba Ti vo vzorci prepočet alikvotnej časti dovolenky, a práve o to išlo,aby som narýchlo vyrátala stav dovolenky v aktuálnom mesiaci ( pre viac pracovníkov ) Doplnila som tam čerpanie novej a už je to v poriadku. Chcela som vzorec na prepočet dovolenky v aktuálnom mesiaci.
    Ten vzorec si daj do stlpca H. Asi to nebude len tak jednoduché prepočítať, ak neviem koľko rokov má odpracované pracovník, ani od kedy nastúpil v danom roku. Ak by nastúpil v marci, tak v apríli ešte nemá nárok na dovolenku. Takže to si vyrieš v stlpci H a tam uveď skutočný nárok.

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Dobrý deň. Vo vzorci je zásadná chyba a to, že delenie sa nepíše dvojbodka, ale lomítko. Podľa mňa je potrebné vo vzorci deliť 25/12 a neviem prečo je na konci ešte odopočítaná jednotka. V prílohe je moje riešenie.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    mepex Pozri príspevok
    Dobrý deň. Vo vzorci je zásadná chyba a to, že delenie sa nepíše dvojbodka, ale lomítko. Podľa mňa je potrebné vo vzorci deliť 25/12 a neviem prečo je na konci ešte odopočítaná jednotka. V prílohe je moje riešenie.
    to nie je vzorec, ale postup na vytvorenie vzorca. Na konci je 1 odrátaná ako čerpaný 1 deň dovolenky.

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Potom mi to vychádza tak, že bol jeden deň dovolenky odčítaný 2x, alebo neviem prečo je vo výpočte už raz -1 uvedené na začiatku.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    mepex Pozri príspevok
    Potom mi to vychádza tak, že bol jeden deň dovolenky odčítaný 2x, alebo neviem prečo je vo výpočte už raz -1 uvedené na začiatku.
    tá 1 na konci by mala byť akoby odrátaná nová dovolenka, ak by bola čerpaná. Ja som chcela vzorec na prepočet aktuálnej dovolenky.

    takže: nárok stará dovolenka - čerpanie stará dovolenka + nárok nová dovolenka a výpočet alikvotnej čiastky dovolenky - čerpanie nová dovolenka.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    martuľa Pozri príspevok
    tá 1 na konci by mala byť akoby odrátaná nová dovolenka, ak by bola čerpaná. Ja som chcela vzorec na prepočet aktuálnej dovolenky.

    takže: nárok stará dovolenka - čerpanie stará dovolenka + nárok nová dovolenka a výpočet alikvotnej čiastky dovolenky - čerpanie nová dovolenka.
    =G7+H7-I7-J7

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    marjankaj Pozri príspevok
    =G7+H7-I7-J7
    marjankaj,

    chýba Ti vo vzorci prepočet alikvotnej časti dovolenky, a práve o to išlo,aby som narýchlo vyrátala stav dovolenky v aktuálnom mesiaci ( pre viac pracovníkov ) Doplnila som tam čerpanie novej a už je to v poriadku. Chcela som vzorec na prepočet dovolenky v aktuálnom mesiaci.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    ďakujem,
    ten nárok v stĺpci H je už po zohľadnení dňa nástupu , Ja som chcela vzorec, na prepočet v aktuálnom mesiaci ( aj v prípade, že niekto končí, aby som si to uľahčila s prepočtami. t.j. vždy aktuálny stav k danému mesiacu-alikvotné časti ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.