Zavrieť

Porady

Ochranná lehota

Dobry den, dna 31.3.2011 som ukoncil sluzobny pomer policajta a poziadal o vysluhovy dochodok po 16 rokoch. Som v 7dnovej ochrannej lehote, v pripade ze nastupim na PNku, bude mi socialnou poistovnou alebo zamestnavatelom vyplacana marodka? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    cyrano6 Pozri príspevok
    Dobry den, dna 31.3.2011 som ukoncil sluzobny pomer policajta a poziadal o vysluhovy dochodok po 16 rokoch. Som v 7dnovej ochrannej lehote, v pripade ze nastupim na PNku, bude mi socialnou poistovnou alebo zamestnavatelom vyplacana marodka? dakujem
    Sociálna poisťovňa Ti nebude vyplácať PN, nakoľko si nebol v nej poistený. Ak tak to bude Ministerstvo vnútra odbor sociálneho zabezpečenia. Skús im tam zavolať a informovať sa.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Mirka, zamestnanec robil viac ako 730 dní za posledné tri roky? Ak áno má nárok na podporu v nezamestnanosti.
    Ak je nemocný tak áno je tam ochranná lehota 7 dní, kedy ak ide na PN v tejto ochrannej lehote tak má platenú PN pričom výška PN je ako keby bol zamestnaný, teda prvé tri dni 25% a ostatné dni 55% z denného VZ.

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    ako riešiť danú situáciu ....
    zamestnanec dostane na výber .... ukončenie PP výpoveďou .. že dostane 1 mesačné odstupné (aj keď podľa odpracovaných rokov má nárok na 2mesačné odstupné). je rád aj za to odstupné v dnešnej dobe tak súhlasí. ale ... zrazu po pár dňoch si ho zavolajú do kancelárie s právnikom a pod nátlakom musí zamestnanec podpísať ukončenie PP dohodou, tzn. bez odstupného. čo máme robiť? doma žena na rodičovskej s dvomi deťmi....
    čo v prípade, že využije 7 dňovú lehotu a pôjde na PN. pomôže mu to nejak? Ďakujem veľmi pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.