Zavrieť

Porady

IKEA a nahradne potahy na pohovky- pranie v pracke?

Ahojte,

chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s pohovkami Ektorp z IKEA, maju vymenitelne potahy. Potrebovala by som ich uz vyprat, no pisu tam, ze cistit len chemicky, cize akurat odniest do cistiarne. Neskusal niekto naaahodu tieto potahy prat doma v pracke? My mame cierne...

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ka.ja je offline (nepripojený) ka.ja

    ka.ja
    Aj mne by takáto rada pomohla... Bojím sa to risknúť. Najmä mám strach, aby sa nesprali.

    pinta je offline (nepripojený) pinta

    pinta
    Poťahy z Ikey sú pomerne masívne a tam je problém, že pračka je malá a pranie je neúčinné - zlý výsledok- má to málo priestoru na to aby sa odplavila nečistota.Zostane to vyzrážané v určitých záhyboch.Ale možno sa nájde niekto s gurážou a bude to prať vo vani, sprchovať dokola a systém štyria ho držali, ešte im ušiel.Ja som sa na to neodhodlala .

    brezicka je offline (nepripojený) brezicka

    brezicka
    No ved prave. Pozerala som na ikeackej stranke, pisu tam sice, ze je mozne ich prat v pracke, ale na samotnom potahu je len to chemicke cistenie...tie potahy maju mat 6,7kg podla nich a my mame pracku na 7kg pradla, takze teoreticky by to slo, len sa presne bojim toho, co pise pinta + este to, ze su cierne, takze sa bojim, ze pri vyssej teplote by som mohla o tu ciernu farbu prist....
    Inak zistovala som to v cistiarni u nas a vycistia to aj v ramci jedneho dna, kilo takehoto pradla stoji 1,5€ a chlapik mi tvrdil, ze ta cierna nezlezie, lebo maju na to nejake speci prostriedky...

    IKEA a nahradne potahy na pohovky- pranie v pracke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.