Zavrieť

Porady

Prosím o radu v pokladni a účtovaní !

Ahojte, mám takýto "problém" prevádzkujem internetový obchod na ktorom býva dosť objednávok len v malé čiastky. Ročne mám okolo 2500 vydaných faktúr a dosť ma potom stojí vedenie účtovníctva. Chcem sa opýtať či je možné/legálne to urobiť formou cez pokladňu. Mám taký plán že faktúru ktorú mi generuje eshop premenujem na objednávka a vždy k tomu tovaru na pokladni urobím bloka. Ak tovar neskôr zákazník pošle späť, blok stornujem. Ak niekto bude platiť vopred urobím blok ako šekom atď. Vždy s tým blokom budem posielať aj tú objednávku ktoré bude taktiež slúžiť ako dodací list. Môžem takýmto spôsobom ušetriť prácu účtovníkovi a mne finančné prostriedky na účtovníctvo, keďže účtovník bude účtovať len napríklad mesačnú uzávierku ako to robil doteraz ? Ďakujem za každú radu. Myslím že ale tento spôsob bude určite legálny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prosím o radu v pokladni a účtovaní !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.