Zavrieť

Porady

Môže niekto žiadať oslobonie od sudnych poplatkov ak prebera len invalidny dochodok?

Potrebovala by som vediet, ci sa da napisat taka ziadost a či tú žiadosť sud aj prijme, teda nezamietne?! Ide o rozvodove konanie. A ako by som si to mohla napisat do ziadosti o rozvode??
dakujem
Ilduš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

    katkarbk
    No, ono to oslobodenie nie je až také jednoduché. Z vlastných skúseností viem, že súd bude skúmať aj Vaše majetkové pomery. Teda pokiaľ vlastníte nejakú nehnuteľnosť, príp. motorové vozidlo, žiadosť môže byť zamietnutá. Vo všeobecnosti si myslím, že týmto žiadostiam súdy vyhovujú minimálne. Ale každopádne, treba to skúsiť.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Už v návrhu na rozvod uveď, že si invalidný dôchodca. Súdne poplatky by ti mali byť odpustené.

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    Tak ako napísala Erzebeth, je to dobré napísať na záver návrhu na rozvod, že žiadate o oslobodenie od platenia súdnych poplatkov. V podateľni súdu Vám vedia dať jedno tlačivo, ktoré by si súd vypýtal, že aké sú Vaše majetkové pomery a to by som priložila k návrhu na rozvod. To tlačivo sa volá Potvrdenie o osobných, majetkových a zárobkových pomeroch na oslobodenie od súdnych poplatkov a na ustanovenie zástupcu
    Toto tlačivo treba predložiť na Mestskom či obecnom úrade a oni sa tiež vyjadrujú k tomu, či odporúčajú, aby sa žiadateľovi priznalo oslobodenie. Ešte by som k tomu pripojila nejaké potvrdenie o tom, čo vlastne je Vám vyplácané ako invalidnému dôchodcovi.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    katkarbk Pozri príspevok
    No, ono to oslobodenie nie je až také jednoduché. Z vlastných skúseností viem, že súd bude skúmať aj Vaše majetkové pomery. Teda pokiaľ vlastníte nejakú nehnuteľnosť, príp. motorové vozidlo, žiadosť môže byť zamietnutá. Vo všeobecnosti si myslím, že týmto žiadostiam súdy vyhovujú minimálne. Ale každopádne, treba to skúsiť.
    veru tak, to že je na ivalidnom dochodku nieje až tak smerodajné- pokiaľ má z čoho zaplatiť, tak ten poplatok neodpustia...

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    veru tak, to že je na ivalidnom dochodku nieje až tak smerodajné- pokiaľ má z čoho zaplatiť, tak ten poplatok neodpustia...
    Ja mám prípad tu v kancelárii, že sme požiadali vo veci klientky o odpustenie súdneho poplatku - vlastní byt (síce v BSM s manželom) a ešte dve ďalšie nehnuteľnosti (v 1/2-ici) a je dôchodkyňa a súd jej odpustil súdny poplatok do výšky 2/3-iny.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    pokial viem žiadost o odpustenie súdnych poplatkov sa podáva osobitne, dokladujú sa skutočnosti pre ktoré sa žiadost podáva,takisto sa preukazuje príjem.Súd postupuje inviduálne. http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ob...ych-poplatkov/

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    trisestri Pozri príspevok
    pokial viem žiadost o odpustenie súdnych poplatkov sa podáva osobitne, dokladujú sa skutočnosti pre ktoré sa žiadost podáva,takisto sa preukazuje príjem.Súd postupuje inviduálne. http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ob...ych-poplatkov/
    Môže a nemusí to podávať ako zvlášť návrh. Len treba označiť návrh ako: Návrh na rozvod a návrh na oslobodenie od platenia súdnych poplatkov, aby bolo súdu jasné, že sú v tom 2 návrhy.

    Môže niekto žiadať oslobonie od sudnych poplatkov ak prebera len invalidny dochodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.