Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce - zdaňovanie

Zdravim, mam mensi problem. Vobec sa nevyznam uctovnictve.
Studujem na VS (dennou formou) a pracujem (TPP) ako programator. Avsak pre istu firmu som vytvoril program na zaklade dohody o vykonani prace. Financna odmena v dohode je uvedena brutto, takze mam odviest z nej dan?
Ako tuto dan vypocitam - staci mi hruby vypocet, alebo percentualny odhad, kedze to spravi uctovnicka v mojom zamestnani.
Pocul som o tom, ze tuto pracu je mozne vykonat aj podla autorskeho zakona. Bola by potom financna odmena za dielo t.j. program zdanovana?

Za vsetky rady dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Tomas S.
    Zdravim, mam mensi problem. Vobec sa nevyznam uctovnictve.
    Studujem na VS (dennou formou) a pracujem (TPP) ako programator. Avsak pre istu firmu som vytvoril program na zaklade dohody o vykonani prace. Financna odmena v dohode je uvedena brutto, takze mam odviest z nej dan?
    Ako tuto dan vypocitam - staci mi hruby vypocet, alebo percentualny odhad, kedze to spravi uctovnicka v mojom zamestnani.
    Pocul som o tom, ze tuto pracu je mozne vykonat aj podla autorskeho zakona. Bola by potom financna odmena za dielo t.j. program zdanovana?

    Za vsetky rady dakujem.
    Daň z odmeny vyplatenej na DoVP zrazí tvoj zamestnávateľ. Navyše ešte zaplatí 0,8% na úrazové poistenie do SP. Daň sa nevypočíta odhadom, ale je to rovná daň 19%.
    Táto práca sa dá robiť aj na základe autorského zákona, v tom prípade platia pravidlá platné pre SZČO - musíš si sám podať DP.

    dohoda o vykonaní práce - zdaňovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.