Zavrieť

Porady

"Plávanie" bábätiek

Dobrý deň,

chodíme s našim malým (10 mesiacov) na "plavecký kurz", vodu miluje ale v poslednom čase výrazne znížili teplotu vody s odvolaním sa na hygienické normy. Viete mi niekto poradiť zákon, predpis alebo vyhlášku, ktorá upravuje teplotu vody v bazénoch (prípadne teplotu vody v bazéne pre deti)?

Ďakujem.

Sue
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    912 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chodíme s našim malým (10 mesiacov) na "plavecký kurz", vodu miluje ale v poslednom čase výrazne znížili teplotu vody s odvolaním sa na hygienické normy. Viete mi niekto poradiť zákon, predpis alebo vyhlášku, ktorá upravuje teplotu vody v bazénoch (prípadne teplotu vody v bazéne pre deti)?

    Ďakujem.

    Sue
    Klikni na link, máš tam aj teplotu vody:
    http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=380650

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zbierka zákonov č. 252/2006 - Nariadenie vlády Slovenskej republiky z 5. apríla 2006 o podrobnostiach o prevádzke kúpalísk a podrobnostiach o požiadavkách na kvalitu vody kúpalísk, vody na kúpanie a jej kontrolu má v §7 napísané:

    Najnižšia prípustná teplota vody v bazénoch je 18 oC. Maximálna teplota vody v plaveckom bazéne je 26 oC, v neplaveckom bazéne 28 oC a v oddychovom bazéne 40 oC. Ak je teplota vody v oddychovom bazéne vyššia ako 36 oC, údaj o teplote vody sa dopĺňa upozornením, že pobyt v bazéne sa neodporúča osobám so srdcovo-cievnym ochorením. V detskom bazéne sa teplota vody stanovuje v závislosti od veku detí

    a) od 3 – 6 mesiacov 30 oC – 36 oC,
    b) od 6 – 12 mesiacov 28 oC – 32 oC,
    c) nad 12 mesiacov 28 oC – 32 oC.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    terezamaria Pozri príspevok
    Klikni na link, máš tam aj teplotu vody:
    http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=380650
    Ďakujem za odpoveď. Prelúskala som viacero takýchto linkov, ale nikde som nenašla odkaz na zákonnu normu alebo vyhlášku. Potrebujem mať niečo v rukách, pretože u nás vodu znížili o cca 3stupne dosť a odvolávajú sa na hygienu, že dostali pokutu a ... ale nechcú povedať, že kedy a aký zákon to upravuje.

    "Plávanie" bábätiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.