Zavrieť

Porady

Praca

Chcem sa opytat, ako je to s pracovnim casom... Kolko hodin moze mat odpracovane na tyzden a na mesiac clovek, ktory ma polovicnu invalidku... a moze ho zamestnanec nutit chodit do prace aj v nedelu, pretoze mal v tyzdni napr v stredu volno a nemusi mu za nedelu zaplatit ako den, ze pracuje aj ked je pracovny pokoj? dakujem... Totiz dnes prisiel zamestnavatel s prehlasenim, ze ked mame v tyzdni jeden den volny musime si to odpracovat aj v nedelu a v sobotu, a nemusi nam nic zaplatit a ked sa nam to nepaci, mozeme si to zisitit, lebo tam teraz volala... ako to je vlastne... a kolko nam ma zaplatit, pri tom su tam ako v chranenej prevadzke biedne podmienky na to, ze su tam chory ludia, nemame ani vodu, vsetko si musime nosit sami a nemame ani teplo, v zime sme tam mrzli v minusovych stupnoch a vlete je tam tak horuco ze z vas leje a je vam na odpadnutie... a pri tom sa to tam vobec neberie nic do uvahy, listky stravne dostavame za dve mesiace do zadu... proste vsetko meska a ked som odpracovala viac ako 20 dni ani som to nemala zaplatene... neviem sa branit... a neviem co mam robit, ale uz mi to presahuje rozum a dnes ta nova sprava ma uz total vyviedla z miery... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Luocka Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, ako je to s pracovnim casom... Kolko hodin moze mat odpracovane na tyzden a na mesiac clovek, ktory ma polovicnu invalidku... a moze ho zamestnanec nutit chodit do prace aj v nedelu, pretoze mal v tyzdni napr v stredu volno a nemusi mu za nedelu zaplatit ako den, ze pracuje aj ked je pracovny pokoj? dakujem... Totiz dnes prisiel zamestnavatel s prehlasenim, ze ked mame v tyzdni jeden den volny musime si to odpracovat aj v nedelu a v sobotu, a nemusi nam nic zaplatit a ked sa nam to nepaci, mozeme si to zisitit, lebo tam teraz volala... ako to je vlastne... a kolko nam ma zaplatit, pri tom su tam ako v chranenej prevadzke biedne podmienky na to, ze su tam chory ludia, nemame ani vodu, vsetko si musime nosit sami a nemame ani teplo, v zime sme tam mrzli v minusovych stupnoch a vlete je tam tak horuco ze z vas leje a je vam na odpadnutie... a pri tom sa to tam vobec neberie nic do uvahy, listky stravne dostavame za dve mesiace do zadu... proste vsetko meska a ked som odpracovala viac ako 20 dni ani som to nemala zaplatene... neviem sa branit... a neviem co mam robit, ale uz mi to presahuje rozum a dnes ta nova sprava ma uz total vyviedla z miery... dakujem
    V chránenej dielni musia mať zamestnanci slušné pracovné podmienky, nakoľko zamestnávateľ zamestnáva osoby so zdravotným postihnutím, resp. zamestnancov s priznaním invalidného dôchodku.

    Napíšte aké máte podmienky a doručte to na ÚPSV a R / Úrad práce/, oddelenie kontroly. Nemusíte sa podpísať, riešia i anonymné podania. Predsa zamestnávateľ dostal príspevok na chránenú dielňu aj pre skutočnosť, že okrem toho, že zamestná nezamestnaných chorých ľudí, bude im poskytovať i vhodné pracovné prostredie.

    Vymieňať pracovné smeny zo stredy na nedeľu môže iba s Vaším súhlasom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.