Zavrieť

Porady

máj -postavenie

viem, ze to nie je bezna tema a ci sem patri, ale chcel by som frajerke postavit maj ku domu v dedine blizko Trencina..viete, kto by mi s tym vedel nejako pomoct..nejaky stolar v TN, nejaka pila na spracovanie dreva..na koho sa vlastne obratit, fakt neviem..dakujem pekne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pri dome nemusí byť taký máj ako býva obecný. Máj sa dá na hocijakú slušnú palicu a pripevní sa hoci aj na plot ... len nech je vyššie a vyčnieva.

    Hlasovalo 14 pouzivatelov

    Užitočné (14)
    betka631, Lubaba, zdenka131, adi11, lujza.j, legolas, arizona, Valcake, danushka, drobeceva, Marína, terezamaria, truch, rodina1
    14

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To je mile!!!

    Neviem ti presne poradit,ale napadlo ma, ze na dedinach sa este stavaju "obecne" maje. Takze sa skus spytat na obecnom urade,mozno budu vediet poradit,kto robi tie maje pre nich a daju ti kontakt,prip.poradia skadial zohnat strom...
    Drzim palce

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    Mária27, legolas, lujza.j, terezamaria, Lubaba, betka631, rodina1, truch, Marína, drobeceva, danushka
    11

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martin-011 Pozri príspevok
    viem, ze to nie je bezna tema a ci sem patri, ale chcel by som frajerke postavit maj ku domu v dedine blizko Trencina..viete, kto by mi s tym vedel nejako pomoct..nejaky stolar v TN, nejaka pila na spracovanie dreva..na koho sa vlastne obratit, fakt neviem..dakujem pekne..
    Pred cca 20. rokmi som aj ja postavil frajerke máj pod oknom na dvore rodinného domu. Pár dní pred tým som si vytipoval statný strom (cca 7 m vysoký) a doma som spravil zo starého kolesa bicykla, slamy a stužiek veniec. Večer som nahovoril pár kamošov, aby mi pomohli. V noci sme strom (tuším to bol topoľ) vyrúbali, očistili od kôry až po vrch koruny. Nechali sme len zeleň asi 50 cm od vrchu a pripevnili to koleso. Na dvore sme vykopali jamu asi 0,5 m hlbokú, do nej sme postavili strom a upevnili ešte pár tehlami v zemi. Potom sem jamu zakopali.

    Najväčší gól bol, že keď sme išli na to, tak nás zastavili policajti, lebo videli, že nesieme sekery a rýľ. Keď sme povedali, že ideme stavať máj, tak sa len zasmiali a nechali nás ísť. Dnes by sme určite skončili na stanici, kvôli vyrúbanému stromu...

    Takže daj pozor, odkiaľ zoberieš strom alebo stĺp...
    Naposledy upravil Chobot : 09.04.11 at 23:40

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    U nas sa maje pri rodinnych domoch robia z brezy, staci vacsi konar, na ktoru naviazu chlapci farebne stuzky a pripevnia ju ku stlpu plota
    Naposledy upravil ivka70 : 10.04.11 at 20:08

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no skús ísť k miestnemu polovnému združeniu, tí by ti možno vedeli dajaký strom na to vhodný pustiť... ale myslím, že v dnešnej dobe sa už máj tak ľahko nedá postaviť, ako kedysi, keď na dedinách každý s každým kámošil...

    alebo buď ekologicko - originálny MacGuyver a sprav umelý máj, 8 m lešenársku trubku, na koniec pripni koleso z bicykla so stužkami, alebo umelý vianočný stromček... myslím, že takýto máj by si ľahšie zohnal a aj rýchlejšie postavil...

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Od sukromnika, alebo urbaru kup tenky smrecok, odpil, osekaj mu konare, vrchol nechaj na stuzky, ani koru lupat nemusis.
    Niekedy boli Máje v každom dvore kde bola súca deva na vydaj.
    Dnes sa robí (u nás) jeden veľký a každý mládenec stuhou sa zviditľlní. Veď stromy treba šetriť.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mária27 Pozri príspevok
    Pri dome nemusí byť taký máj ako býva obecný. Máj sa dá na hocijakú slušnú palicu a pripevní sa hoci aj na plot ... len nech je vyššie a vyčnieva.
    Kamarát v TN pripevnil máj frajerke o plot... do rána spadol aj s plotom a bránou na "embéčku".

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    220870 Pozri príspevok
    Kamarát v TN pripevnil máj frajerke o plot... do rána spadol aj s plotom a bránou na "embéčku".
    Dobrý majster! Ako keby som to stavala ja.
    Asi preto, že priniesol statný strom

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ozdob betónový stĺp a bude aj na rok,len nie elektrický..
    Dnes už nie je jednoduché ísť do hory s partiou laganov,zoťať statný rovný smrek a v tichosti ho v noci postaviť pri bráne.Už to asi aj vychádza z módy.
    Na najbližšej píle ti ho aj olúpu.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Chobot Pozri príspevok
    Pred cca 20. rokmi som aj ja postavil frajerke máj pod oknom na dvore rodinného domu.
    No - a bolo z toho aj nieco, ci zbytocna robota?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    marleau Pozri príspevok
    Ozdob betónový stĺp a bude aj na rok,len nie elektrický..
    Dnes už nie je jednoduché ísť do hory s partiou laganov,zoťať statný rovný smrek a v tichosti ho v noci postaviť pri bráne.Už to asi aj vychádza z módy.
    Na najbližšej píle ti ho aj olúpu.
    ...jednoduché by to bolo ...čoby nie ...

    LEN kto bude tie pokuty platiť , alebo po súdoch chodiť ?

    Ani z módy to ešte nevyšlo , poniektoré " partie " za bieleho dňa tatrovkami zvážajú " máje " na zahraničné píly ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.