Zavrieť

Porady

Nezateplená budova , prilepená na zateplený dom.

Nakoľko nemám kde postaviť garáž, rozhodol som sa pre tzv. drobnú stavbu -prilepiť na zateplený dom po dĺžke miestnosť - skor chodbu o dĺžke 10m , max šírka bude cca 1,5m. Ale aspoň bude kde odkladať zimné gumy a bicykle k susedovi to mám 1,8m tak že múr bude na plote. Ako a z čoho to postaviť?. Moj plán je normálne základy /90cm/+ deka a vymurovať to z betonovych štiepaných plotových tvárnic/aby som to nemusel vakovať z vonku/Potom strecha Bramac. Ako to prilepiť na zateplený dom? / kúriť sa tam nebude/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nieje dobré to oprieť o dom.Musíš urobiť dilatačnú špáru.Priznať dilatáciu.obr 100 až 150 tá prístavba je samostatný celok.https://picasaweb.google.com/1075641...82826383545154

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To nieje murované popri dome.Je to do tvaru U.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Strecha sa oprie len ,lemovaním (plechom) o dom.1 cm by mal stačiť na dilatáciu múrov.Základ môžeš oprieť a spojiť tak že do starého navrtaš diery a prepojíš to roxormi.
    Naposledy upravil 220870 : 11.04.11 at 18:28

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Špáru vyplniť montážnou penou.Základ je lepšie spojiť tak ako som napísal.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Nieje dobré to oprieť o dom.Musíš urobiť dilatačnú špáru.Priznať dilatáciu.obr 100 až 150 tá prístavba je samostatný celok.https://picasaweb.google.com/1075641...82826383545154
    Takže nový múr ešte aj popri dome? Teraz mám k plotu cca 1,7m keď tam vymurujem 2x múr tak už mi tam naozaj vznikne len chodba Aké problémy by mohli nastať ak to prilepím o dom?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    To nieje murované popri dome.Je to do tvaru U.
    Veď tak to chcem , že zabetónujem nové základy aj platňu a vymurujem do učka , medzi základom domu a základom novej stavby nechám dilatáciu 1cm/bude stačiť? A čo múr a strecha? to už može isť na doraz?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Strecha sa oprie len ,lemovaním (plechom) o dom.1 cm by mal stačiť na dilatáciu múrov.Základ môžeš oprieť a spojiť tak že do starého navrtaš diery a prepojíš to roxormi.
    A tú fugu 1cm potom pretmelím alebo čo?základy mi tiež radili nespájať spolu , tak mám zabetónovanú aj terasu ,ktorú som betónoval dodatočne.
    Základ na dome je olepený xps 50mm tak že tan druhý možem betónovať na doraz?

    Nezateplená budova , prilepená na zateplený dom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.