Zavrieť

Porady

PN počas výpovednej lehoty

Zdravím, potrebovala by som poradiť. Mám zamestnankyňu, ktorej od 1.10. do 31.12.2005 plynula výpovedná lehota. Dňa 28.12.2005 ale nastúpila na PN s tým, že k 31.12.2005 pokračovala. Teraz neviem čo mám robiť. Mám jej normálne vyplatiť dávky za tie tri dni a odhlásiť ju? Alebo to mám ohlásiť do sociálnej poisťovne?

Zuzkadzugi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    zuzkadzugi
    Zdravím, potrebovala by som poradiť. Mám zamestnankyňu, ktorej od 1.10. do 31.12.2005 plynula výpovedná lehota. Dňa 28.12.2005 ale nastúpila na PN s tým, že k 31.12.2005 pokračovala. Teraz neviem čo mám robiť. Mám jej normálne vyplatiť dávky za tie tri dni a odhlásiť ju? Alebo to mám ohlásiť do sociálnej poisťovne?

    Zuzkadzugi
    PP skončil riadne 31.12.2005. Z toho vyplýva, že Ty jej vyplatíš 3 dni PN, k 31.12. ju odhlásiš a ostatné jej bude platiť SP, keďže od 1.1.2006 už nie je Tvojím zamestnancom.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Chobot
    Z toho vyplýva, že Ty jej vyplatíš 3 dni PN, k 31.12. ju odhlásiš a ostatné jej bude platiť SP, keďže od 1.1.2006 už nie je Tvojím zamestnancom.
    len poopravím, že ty jej vyplatíš 4 dni PN (28.,29.,30.,31.) a ostatné ako tvrdí Chobot

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vladan
    len poopravím, že ty jej vyplatíš 4 dni PN (28.,29.,30.,31.) a ostatné ako tvrdí Chobot
    Správne Vladi,DPN počítame na kalendárne dni, takže aj toho Silvestra zaplatíme.

    zuzkadzugi je offline (nepripojený) zuzkadzugi

    zuzkadzugi
    Takže ak som dobre pochopila - ja jej zaplatím za prvé 3 dni 25% denného VZ a štvrtý deň 55% denného VZ. Do jej karty si dám začiatok PN a ostatné si vyrieši sama?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzkadzugi
    Takže ak som dobre pochopila - ja jej zaplatím za prvé 3 dni 25% denného VZ a štvrtý deň 55% denného VZ. Do jej karty si dám začiatok PN a ostatné si vyrieši sama?
    Musíš ten doklad o PN postúpiť SP. Ona začína platiť od 5 dňa, pretože už ukončila u Vás PP.
    Na doklade uvedieš od kedy do kedy si platila náhradu príjmu.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    už som dávno nič podobné neriešila ale nepredlžuje sa nádhodou výpovedná doba o dobu PN?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    monika-s
    už som dávno nič podobné neriešila ale nepredlžuje sa nádhodou výpovedná doba o dobu PN?
    Nedávala som súhlas s predchádzajúcimi príspevkami , lebo aj ja som o tom počula, že o PN sa predĺži výpovedná doba.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    monika-s
    už som dávno nič podobné neriešila ale nepredlžuje sa nádhodou výpovedná doba o dobu PN?
    výpovedná doba sa predlžuje o dobu PN iba v prípade, ak výpoveď bola zo strany zamestnávateľa

    § 64 ods. 2:
    Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ale v otázke nie je napísané , že kto dal komu výpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.