Zavrieť

Porady

Živnostensky list

som student denneho studia vs(cize do zdravotnej poistovne mi plati stat) a chcem zivnostensky list. staci mi ho mat tak rok.
nemienim podnikat ani nic s tym zivnostenskym listom robil, len ho chcem mat. cize prijmy aj vydavky nulove

kolko by som za tento spas musel mesacne platit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tracheus Pozri príspevok
    mohol by mi este niekto odpovedat na tu otazku ako to bude od toho 1.5? budu sa platit tie platby do zdravotnej poistovne ci nie?

    prosim studujem techniku a v tomto sa nevyznam
    Ak si vybavíš ŽL, prihlásiš sa v prísl. zdr.poisťovni (do 8 kal.dní) ako SZČO a určíš si vymeriavací základ nula. Preddavky na zdr.poistenie platiť nebudeš.
    Do 31.3.2012 podáš daňové priznanie a zdr.poisťovňa za základe neho za teba urobí ročné zúčtovanie zdr.poistenia. Ak tvoj zisk nepresiahne vymeriavací základ poistenca štátu, nebudeš platiť nič. Ak presiahne, musíš doplatiť zdr.poistenie spätne - na základe tvojho zisku.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    a to chces mat len tak aby si si mohol zaramovat a povesit na stenu?

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    musel by si platit mesačne 46,06 euro do Zdravotnej poisťovne, iné nič ak by si nemal žiadny prijem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    derek191919 Pozri príspevok
    musel by si platit mesačne 46,06 euro do Zdravotnej poisťovne, iné nič ak by si nemal žiadny prijem
    to už od 1.5. neplatí (ak prezident podpíše novelu zákona o ZP)

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    veronikasad Pozri príspevok
    to už od 1.5. neplatí (ak prezident podpíše novelu zákona o ZP)
    to važne? To ste ma velmi potešili, lebo aj ja som študent denného a zároven SZCO. A nebude v tej novele len to že nebudu musiet platit študenti denného, ktorí ale nepodnikajú? Lebo iba toto sa prejednáva v médiách, o študentoch a zaroven SZCO tam nikdy neinformujú.

    tracheus je offline (nepripojený) tracheus

    tracheus
    mohol by mi este niekto odpovedat na tu otazku ako to bude od toho 1.5? budu sa platit tie platby do zdravotnej poistovne ci nie?

    prosim studujem techniku a v tomto sa nevyznam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.