Zavrieť

Porady

cestovné, obed s klientom, ošatenie

Dobrý deň,

prosím Vás, nevedel som, akam moju otázku zaradiť, tak ju dávam sem. Mám s.r.o. platca DPH. Je nejaký spôsob, ako sa dajú využiť bločky z nákupu ošatenia (obleky), z pracovného obedu s klientom, výdavky na cestovanie vlakom ?
Chlapík, čo mi spracováva účtovníctvo povedal, že to sú nedaňové výdaje (či tak nejak to pomenoval), a že sa to veľmi nedá uplatňovať. No na druhú stranu dúfam, že takéto výdavky by sa mohli dať nejako využiť. Alebo sa mýlim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len na zníženie pokl. hotovosti, daňové výdavky to nie sú.
    Jediné daňové výdavky z vymenovaných sú cestovné lístky - ak to bola, mohla byť služobná cesta.

    belocha je offline (nepripojený) belocha

    belocha
    vďaka za reakciu.
    a mohol by som ten cest.lístok použiť aj v prípade, že som síce konateľ, ale nie som zamestnanec firmy?

    ešte by som prosil o vysvetlenie toho zníženia pokl.hotovosti - ak tomu správne rozumiem, takiba použijem peniaze z pokladne na uhradenie napr.obedu počas rokovania a tým to hasne, t.j. v pokladni budem mať o tú sumu menej, čiže napr. dph mi to neovplyvní. alebo je to inak?

    P.S. prepáčte za blbé dotazy, ale fakt sa veľmi v týchto veciach neorientujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    máš predsa poradcu-účtovníka, tak som to pochopila. Vari mu neveríš?
    belocha Pozri príspevok
    vďaka za reakciu.
    a mohol by som ten cest.lístok použiť aj v prípade, že som síce konateľ, ale nie som zamestnanec firmy? áno, vypíšeš klasický cestovný príkaz a uplatníš si aj diéty.

    ešte by som prosil o vysvetlenie toho zníženia pokl.hotovosti - ak tomu správne rozumiem, tak iba použijem peniaze z pokladne na uhradenie napr.obedu počas rokovania a tým to hasne, t.j. v pokladni budem mať o tú sumu menej, .áno, je to repre, nedaňový náklad. Neplatíš zo svojho ale z firemného...............

    čiže napr. dph mi to neovplyvní.......ani DPH ani daň z príjmu
    .............................
    v texte

    belocha je offline (nepripojený) belocha

    belocha
    verím samozrejme. akurát som ten systém chcel troškuviac pochopiť. vďaka za vysvetlenie

    cestovné, obed s klientom, ošatenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.