Zavrieť

Porady

neoznámenie ukončenia dohody o vykonaní práce

Čaute poraďáci!
Má niekto skúsenosti ako reaguje Sociálka, ak im nie je oznámené ukončenie dohody o vyk. práce. Mala som podpísanú dohodu do 31.12.2005. No a samozrejme som zabudla oznámiť skončenie na Sociálku, t.j. najneskôr deň po ukončení dohody.Mám to poslať dnes s dnešným dátumom oznámenia, alebo urobiť nejaký dodatok k dohode, že sa predlžuje termín ukončenia na 3.1.2006? Ďakujem za rady.
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja by som to dala dodatočne k 31.12. hoci s dnešným dátumom. Pokiaľ viem, sociálka za to neskoršie odhlásenie pokuty nedáva...
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Ďakujem za odpoveď.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Lepšie neskôr ako vôbec.
0 0
evnka evnka

evnka je offline (nepripojený) evnka

Mozem sa opytat? Socialke sa musia nahlasovat aj ukoncenia?? Ved dohody o VP su na jeden rok... Nesu automaticky zrusene???..Ako je to teraz? Viete mi to nejak v skratke popisat?? Od zaciatku DVP do konca?dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
evnka
Mozem sa opytat? Socialke sa musia nahlasovat aj ukoncenia?? Ved dohody o VP su na jeden rok... Nesu automaticky zrusene???..Ako je to teraz? Viete mi to nejak v skratke popisat?? Od zaciatku DVP do konca?dakujem
Dohodu deň vopred nahlasuješ na SP . Po jej ukončení musíš odhlásiť v SP . Nemusia sa uzatvárať na rok , môžeš aj na týždeň .
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

pre evka:no ano, je to ošetrené zákonom o nelegálnej práci - najneskôr nasledujúci deň po ukončení.Pozri stránku http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=428&lang=sk
Naposledy upravil babetka : 04.01.06 at 11:23 Dôvod: doplnené pre evka
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

U nas na pobocke akceptuje Socialka oznamenie o zacati a ukonceni na jednom formulari, ked presne viem, ze tu dohodu uzatvaram na urcitu dobu. Nemusim chodit aj s odhlaskou, ak som to ukoncenie napisala vlastne na prihlasku.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
alušik
U nas na pobocke akceptuje Socialka oznamenie o zacati a ukonceni na jednom formulari, ked presne viem, ze tu dohodu uzatvaram na urcitu dobu. Nemusim chodit aj s odhlaskou, ak som to ukoncenie napisala vlastne na prihlasku.
Tak to je veľmi ústretová pobočka SP (napíš kde ),ale nesie to aj určité riziko. Napr. DoVP urobíš na 1 rok, dáš to do 1 tlačiva, a potrebuješ s dohodárom ukončiť jeho pracovnú úlohu napr. 31.7. V tomto prípade ho musíš odhlásiť v aktuálnom termíne.
0 0
evnka evnka

evnka je offline (nepripojený) evnka

Zita5
Dohodu deň vopred nahlasuješ na SP . Po jej ukončení musíš odhlásiť v SP . Nemusia sa uzatvárať na rok , môžeš aj na týždeň .
Ano, to mi je jasne... ale myslela som, maximalne na 1 rok..a co na prelome rokov???Ako prave teraz..treba dohodasov znova nahlasovat a robit nove DoVP a ku koncu roka odhlasit? Alebo nic neodlasujem, nic nenahlasujem...a urobim iba novu zmluvu na rok 2006 / to je uz jedno, ci na cely rok, alebo na tyzden/ a zamestnanec je stale nahlaseny? hmm?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
evnka
Ano, to mi je jasne... ale myslela som, maximalne na 1 rok..a co na prelome rokov???Ako prave teraz..treba dohodasov znova nahlasovat a robit nove DoVP a ku koncu roka odhlasit? Alebo nic neodlasujem, nic nenahlasujem...a urobim iba novu zmluvu na rok 2006 / to je uz jedno, ci na cely rok, alebo na tyzden/ a zamestnanec je stale nahlaseny? hmm?
Ak ho máš prihláseného na SP, a jedna DoVP z roku 2005 bezprostredne naväzuje na druhú v roku 2006, potom platí stále pôvodná prihláška.
0 0
evnka evnka

evnka je offline (nepripojený) evnka

dakujem...
...tolko sa toho zmenilo...ved sm este nie tak dlho na materskej
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Ja som všetkých dohodárov, ktorí mali DOVP do 31.12.2005 poodhlasovala. Urobila som im dohody na r. 2006 nové a znovu som ich prihlásila. Istota.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
S tým, že sa DoVP a DoBPŠ odhlásia o pár dní neskôr máte aj osobné skúsenosti? Tiež sa mi stalo, že som ich zabudla odhlásiť. Vypísala som im síce dohody na novo, ale lepšie by to bolo do konca roka. Naozaj nebude sociálka proti?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Sociálka proti nebude , akurát ti môže za to dať pokutu. S dohodami nemám skúsenosť , ale ešte pred pár rokmi som o nejaký ten deň-dva odhlásila neskôr zamestnanca a prišla nám vtedy nejaká menšia pokuta.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
DanielaSĽ
Sociálka proti nebude , akurát ti môže za to dať pokutu. S dohodami nemám skúsenosť , ale ešte pred pár rokmi som o nejaký ten deň-dva odhlásila neskôr zamestnanca a prišla nám vtedy nejaká menšia pokuta.
Tak im to radšej predĺžim.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

ajobs
Ak ho máš prihláseného na SP, a jedna DoVP z roku 2005 bezprostredne naväzuje na druhú v roku 2006, potom platí stále pôvodná prihláška.
U nás SP vyžadovala, upozornili ma na to pracovníčky, že každú dohodu treba k 31.12. ukončiť, a k 1.1. znovu prihlásiť i keď na seba bezprostredne nadväzujú a jedná sa o tú istú prácu. DOVP sa uzatvára max. na 1 kalendárny rok. Taká je moja skúsenosť......
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
adam
U nás SP vyžadovala, upozornili ma na to pracovníčky, že každú dohodu treba k 31.12. ukončiť, a k 1.1. znovu prihlásiť i keď na seba bezprostredne nadväzujú a jedná sa o tú istú prácu. DOVP sa uzatvára max. na 1 kalendárny rok. Taká je moja skúsenosť......
Vyplýva toto z nejakého zákona?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Janka6685
Vyplýva toto z nejakého zákona?
....to neviem, ale keď to tak chceli, nech to majú.......
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
adam
....to neviem, ale keď to tak chceli, nech to majú.......
Rada mám všetko podložené zákonom, lebo už som sa stretla s tým, že pracovníčky na úradoch si niekedy vymýšľajú.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Janka6685
Rada mám všetko podložené zákonom, lebo už som sa stretla s tým, že pracovníčky na úradoch si niekedy vymýšľajú.
S tým súhlasím, ale SP je republika v republike!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať