Zavrieť

Porady

Platené sviatky počas práce v zahraničí

Minulý rok som pracoval cez slovenskú firmu v zahraničí-Turecko.Mám nárok na zaplatenie sviatkov? podľa čoho sa to riadi,pretože nám žiadne nepreplatili.
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to neexistuje uplne jednoznacna odpoved, zavisi od toho, ako si tam vlastne pracoval.
    Bol si vyslany dlhodobo do zahranicia alebo sitam bol na sluzobnych cestach, alebo si bol ako zivnostnik alebo .....
    Vsetko zavisi od toho ako bola uzavreta prac. zmluva.

    V principe zamestnanec ma narok na platene sviatky, ci uz slovenske alebo turecke ... podla zmluvy.

    miro22327 je offline (nepripojený) miro22327

    miro22327
    bol som vyslaný dlhodobo odpracoval som 1,5+3,5 mesiacov ako zamestnanec na dobu určitú,mzdové podmienky podľa parag.43 odstavec 3 Zák.práce odmeňovanie zamestnancov v HBP-bane Prievidza,ďakujem za odpoveď

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    miro22327 Pozri príspevok
    bol som vyslaný dlhodobo odpracoval som 1,5+3,5 mesiacov ako zamestnanec na dobu určitú,mzdové podmienky podľa parag.43 odstavec 3 Zák.práce odmeňovanie zamestnancov v HBP-bane Prievidza,ďakujem za odpoveď
    To mi skor pripada, ze si bol na Slovensku odmenovany mesacnou mzdou a v zahranici si dostaval stravne + vreckove + ti platili hotel, cestu ...
    Ak si mal skutocne mesacnu mzdu, tak v tej mohli byt zaplatene aj sviatky.

    par 43 odsek 3 hobori len o tom, ze niektore veci nemusia byt uvedene priamo v zmluve, ale mozu byt v kolektivnej zmluve (druh prace, mzdove podmienky a pod.). Pozeral si kolektivnu zmluvu HBP?

    Platené sviatky počas práce v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.