Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Som SZCO a chcem zamestnať čašníčku na DoPC ,ktorá by ma zastupovala počas mojej neprítomnosti max 10 hodín týždenne.Ona je vedená na UP ako nezamestnaná.Kde sa to musí nahlásiť,aké odvody musím platiť a aké nahlasovacie povinnosti bude mať ona.Ďakuje za odpoveď !!
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Určite ako zamestnávateľ prihlásiť si na DU daň z príjmu FO zo závislej činnosti, prihlášku MZ na SP a vyplniť prihlášku zamestnanca.....myslím, že zo strany zamestnávateľa je to všetko a ako zamestnanec-dohodár, nahlási zmenu na ÚP a bude mesačne nosiť od z-teľa potvrdenie koľko zarobí....je tam hranica príjmu, ,,,,,,,ak ju prekročí, bude vylúčená z evidencie ÚP.....
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Prihlásiš ju na SP .. tam budeš platiť odvody - garančné 0,25 a úrazové 0,8 % z jej odmeny.. a ak nie ste prihlásený na daň. úrade ako platitelia dane zo závislej činnosti, tak aj tam..
ona iba donesie dohodu na úrad práce...
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ešte doplním, na úrad práce musí dohodu doniesť aspoň deň vopred, než začne dohoda platiť. Ak tak neurobí, vyradia ju z evidencie.
Niektoré úrady akceptujú aj telefonické oznámenie.
Tá hranica príjmu je maximálne 136,61 € za mesiac.
5 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nebola tá hranica vyššia? je treba dodržať okrem sumy aj nejaký počet hodín za mesiac? Prihlásiť na DU stačí listom?
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
nebola tá hranica vyššia? je treba dodržať okrem sumy aj nejaký počet hodín za mesiac? Prihlásiť na DU stačí listom?
Tá suma je práve teraz aktuálna. Počet hodín treba pri DoPČ (maximálne 10 týždenne).
Prihlásenie na DÚ myslíš aké?
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako zamestnávateľ, či treba tlačivo alebo stačí oznámiť listom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
ako zamestnávateľ, či treba tlačivo alebo stačí oznámiť listom
Ako zamestnáv. na daň zo ZČ? ak to, tak na stránke DR nájdeš oficiálne tlačivo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no zo ZČ ale zatiaľ máme len dohodárov. ale to tlačivo som nenašla.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
no zo ZČ ale zatiaľ máme len dohodárov.
A čo tým chceš povedať? Aj tak sa musí prihlásiť na túto daň.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď píšem, že tlačivo som nenašla, nestačí registrácia len listom na prvú registráciu musí byť originál tlačivo?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

toto by malo byť ono:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf
stačí vyplniť ručne a zaslať na DU? dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
toto by malo byť ono:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf
stačí vyplniť ručne a zaslať na DU? dík
Určite je zamestnávateľ (či už je to SZČO, alebo ste s.r.o.) registrovaný ako platiteľ dane z príjmu.
Pokiaľ ste sa rozhodli zamestnať niekoho, či na PZ, alebo dohodu, stačí registráciu rozšíriť o platenie preddavkov na daň.
Nemusíš už podávať registráciu na uvedenom tlačive, stačí zaslať list na DÚ, v ktorom požiadaš o rozšírenie registrácie o už spomínané platenie preddavkov na daň.
7 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aha, takže stačí jednou vetou, že tiadame rozšírenie registrácie, dátum od kedy. a ešte sa opýtam, prvý krát idem regtistrovať ako zamestnávateľa a hneď prihlásiť aj zamestnancov čiže neviem IČZ môžem odoslať aj bez neho? ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
aha, takže stačí jednou vetou, že tiadame rozšírenie registrácie, dátum od kedy. a ešte sa opýtam, prvý krát idem regtistrovať ako zamestnávateľa a hneď prihlásiť aj zamestnancov čiže neviem IČZ môžem odoslať aj bez neho? ďakujem
áno
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

v RL FO mám zaškrtnuté prihláška, dohoda a potom je tam zaškrtnuté okienko FO za ktorú platí štát, je to v poriadku, doteraz som to tam nemala zaškrtnuté??? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

VIE MI NIETO PORADIť?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sybila3 Pozri príspevok
v RL FO mám zaškrtnuté prihláška, dohoda a potom je tam zaškrtnuté okienko FO za ktorú platí štát, je to v poriadku, doteraz som to tam nemala zaškrtnuté??? dík
Ak si FO a ideš zamestnať na dohodu, tak to je správne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

PO, ale doteraz sa nezškrtávalo okienko FO za ktorú platí štát?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Vybrala som si RL FO aby som Ti vedela poradiť. Si SZČO, tak vypisuješ nasledovne:
prihláška x
zamestnanec dohoda x
SZČO x
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nie vypisujem za PO, zamestnávateľa. dáva mi x prihláška, x dohoda ale neviem prečo dáva x FO za ktorú platí štát?????,,,,,, o toto mi ide, registračné listy viem vypisovať.
Naposledy upravil sybila3 : 05.05.11 at 09:33
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať