Zavrieť

Porady

Výpovedná doba zamestnanca

Dobrý deň, môže mi niekto jasne odpovedať, ako je to s výpovednou dobou zamestnanca, ak dá výpoveď zamestnanec, ktorý pracuje viac ako 5 rokov? Ja osobne si myslím, že tiež 3 mesiace, ale v Zákonníku práce ani nikde to nie je jasne napísané. Myslím si správne? Sú totiž na to rôzne názory. Ďakujem za odpoveď.
Jarmila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Amanda Pozri príspevok
    Dobrý deň, môže mi niekto jasne odpovedať, ako je to s výpovednou dobou zamestnanca, ak dá výpoveď zamestnanec, ktorý pracuje viac ako 5 rokov? Ja osobne si myslím, že tiež 3 mesiace, ale v Zákonníku práce ani nikde to nie je jasne napísané. Myslím si správne? Sú totiž na to rôzne názory. Ďakujem za odpoveď.
    Jarmila
    Pokiaľ dá výpoveď zamestnanec, je výpovedná doba 2 mesačná. Pokiaľ dá výpoveď zamestnávateľ, je výpovedná doba 2 mesiace, pokiaľ odpracoval zamestnannec u zamestnávateľa najmenej 5 rokov je 3 mesačná.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Sabadka, VERONIKA6, Lubaba, drobeceva, rodina1, Paula, truch
    7

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Amanda Pozri príspevok
    Dobrý deň, môže mi niekto jasne odpovedať, ako je to s výpovednou dobou zamestnanca, ak dá výpoveď zamestnanec, ktorý pracuje viac ako 5 rokov? Ja osobne si myslím, že tiež 3 mesiace, ale v Zákonníku práce ani nikde to nie je jasne napísané. Myslím si správne? Sú totiž na to rôzne názory. Ďakujem za odpoveď.
    Jarmila
    Je to napísané v ZP, treba len dôsledne a pozorne čítať daný paragraf.

    (1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi
    (pozn: to znamená, že zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď, neplatí, ak dá výpoveď zamestnanec zamestnávateľovi), ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

    Amanda je offline (nepripojený) Amanda

    Amanda
    Ďakujem za odpovede, ale skutočne medzi riadkami sme to s kolegyňou nenašli. Bohužiaľ tá veta, že je pre zamestnanca aj zamestnávateľa rovnaká, je dosť smerodatná. Čiže chápem aj pri dvoch mesiacoch, aj pri troch mesiacoch.Myslím, že tento odstavec nie je jednoznačne napísaný a vznikajú rôzne názory.
    Ale aj tak ešte raz vďaka. S pozdravom Amanda

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Amanda Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, ale skutočne medzi riadkami sme to s kolegyňou nenašli. Bohužiaľ tá veta, že je pre zamestnanca aj zamestnávateľa rovnaká, je dosť smerodatná. Čiže chápem aj pri dvoch mesiacoch, aj pri troch mesiacoch.Myslím, že tento odstavec nie je jednoznačne napísaný a vznikajú rôzne názory.
    Ale aj tak ešte raz vďaka. S pozdravom Amanda
    Výpovedná doba je podstatná náležitosť pracovnej zmluvy a jej dlžka by mala byť dohodnutá v pracovnej zmluve. (ak je dlhšia ako 2 mesiace).

    Výpovedná doba zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.