Zavrieť

Porady

nespravne rocne zuctovanie zdravotneho poistenia od zamestnavatela

moj zamestnavatel mi urobil nespravne rocne zuctovanie zdravotneho poistenia - uviedol nizsie rocne zuctovanie, tym padom je aj nizsi nedoplatok.

treba to nahlasit? ak sa to nenahlasi, mozem mat z toho ja niekedy problemy?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    janiii Pozri príspevok
    moj zamestnavatel mi urobil nespravne rocne zuctovanie zdravotneho poistenia - uviedol nizsie rocne zuctovanie, tym padom je aj nizsi nedoplatok.

    treba to nahlasit? ak sa to nenahlasi, mozem mat z toho ja niekedy problemy?

    dakujem
    V prvom rade to reklamuj u zamestnávateľa. Aké je na to jeho stanovisko? Dal ti za pravdu?

    A čo znamená, že uviedol nižšie ročné zúčtovanie? Nezahrnul do základu všetky tvoje príjmy? Alebo ako si na to prišiel, že zúčtovanie je zlé?

    janiii je offline (nepripojený) janiii

    janiii
    dostala som len oznamenie o nedoplatku zamestnanca, kde sa uvadza uhrn preddavkov, rocne zuctovanie, nedoplatok. uhrn preddavkov sedi, spocitala som si vsetky preddavky za rok 2010. ale rocne zuctovanie, ktore chapem ako 4% z mojho rocneho hrubeho prijmu, proste nesedi. zarobila som viac, tie 4% by mali byt vyssie cislo a tym padom by aj nedoplatok mal byt vyssi. namiesto ~17 eur nedoplatok, by mal byt nedoplatok asi ~77 eur. prisla som na to tak, ze kolegyna co ma nizsi plat, ma nedoplatok ~60 eur. u nej rocne zuctovanie sedi. cize by bolo logicke, aby som ja s vyssim platom mala vyssi nedoplatok.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    janiii Pozri príspevok
    dostala som len oznamenie o nedoplatku zamestnanca, kde sa uvadza uhrn preddavkov, rocne zuctovanie, nedoplatok. uhrn preddavkov sedi, spocitala som si vsetky preddavky za rok 2010. ale rocne zuctovanie, ktore chapem ako 4% z mojho rocneho hrubeho prijmu, proste nesedi. zarobila som viac, tie 4% by mali byt vyssie cislo a tym padom by aj nedoplatok mal byt vyssi. namiesto ~17 eur nedoplatok, by mal byt nedoplatok asi ~77 eur. prisla som na to tak, ze kolegyna co ma nizsi plat, ma nedoplatok ~60 eur. u nej rocne zuctovanie sedi. cize by bolo logicke, aby som ja s vyssim platom mala vyssi nedoplatok.
    Toto môže, ale nemusí byť pravda. Ty si mohla mať v priebehu roka vyššie mesačné preddavky na ZP, preto môžeš mať nižší nedoplatok, ako kolegyňa, čo má nižší plat (príjem). Nemôžeš nedoplatok porovnávať s kolegom a na základe toho usúdiť, že je nesprávny výpočet.

    Hlavne si porovnaj príjem na výplatných páskach, či zodpovedá tomu, čo si dostala, potom či suma na páskach sedí so základom v zúčtovaní. Ak nie, tak musíš reklamovať u zamestnávateľa.

    Bez toho, aby sme videli všetky podklady, nevieme ti povedať, či tam je chyba alebo nie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janiii Pozri príspevok
    dostala som len oznamenie o nedoplatku zamestnanca, kde sa uvadza uhrn preddavkov, rocne zuctovanie, nedoplatok. uhrn preddavkov sedi, spocitala som si vsetky preddavky za rok 2010. ale rocne zuctovanie, ktore chapem ako 4% z mojho rocneho hrubeho prijmu, proste nesedi. zarobila som viac, tie 4% by mali byt vyssie cislo a tym padom by aj nedoplatok mal byt vyssi. namiesto ~17 eur nedoplatok, by mal byt nedoplatok asi ~77 eur. prisla som na to tak, ze kolegyna co ma nizsi plat, ma nedoplatok ~60 eur. u nej rocne zuctovanie sedi. cize by bolo logicke, aby som ja s vyssim platom mala vyssi nedoplatok.
    ak je tvoj ročný príjem vyšší ako max. ročný VZ, tvoja matematika nemusí byť správna ...

    nespravne rocne zuctovanie zdravotneho poistenia od zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.