Zavrieť

Porady

príspevky zo sociálneho fondu zamestnávateľa

Ahojte, zdravím všetkých v novom roku a hlavne nováčikov na Porade. Má niekto skúsenosti so zadávaním peň. príspevku zo soc. fondu do MRP-jednak jednorázová čiastka napr.500 SK a druhak aj peňažná poukážka do Tesca na 1500Sk. Dať to do príplatkov pred zdanením a poukážku do nepeň. príjmov....alebo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    posuniem medzi novšie... MRP prakticky nevyriešim.
    Ale obe čiastky aj hotovosť aj nominál poukážky treba zadať v rovnakom režime. Navýši to základ dane, nepočítajú sa z neho odovody ale treba aby vypočítalo daň. Zvýšená daň sa odvedie, čistú mzdu treba znížiť minimálne o 1500 Sk poukáťku, ktorú zamestnanec už dostal ako aj ostatné zrážky obvyklým spôsobom.
    Olymp má kolonku pre príspevky zo SF a rieši to automaticky. Dnes však znalci MRP miezd tiež vysvetlili, že sa to pekne dá nastaviť aj v tomto programe. Tak veľa zdaru, dúfam, že som aspoň trošku pomohla.

    iren je offline (nepripojený) iren

    iren
    Ďakujem, a nie že trošku, ale riadne. Poukážku som dala do nepeňažných príjmov a pekne sa mi zdanilo. Príspevok 500 SK som dala do príplatkov pred zdanením bez započítania do hrubej mzdy. Dúfam, že to bude OK. Ešte raz diky, diky.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Aj ja ďakujem, presne tento problém som riešila. Síce som prišla na to isté riešenie, ale je to dobré mať to potvrdené aj od ostatných.

    príspevky zo sociálneho fondu zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.