Zavrieť

Porady

Platba zdravotnej poisťovni - študent

Som študent SŠ, asi pred mesiacom som si vybavil živnosť. Budem platiť mesačný poplatok zdravotnej poisťovni alebo nie ? Mám v tom dosť zmätok, viem, že niekedy sa neplatilo, teraz zas prišli nejaké nové zákony no a potom a majú sa zase nejaké zákony čo s tým súvisia upravovať alebo niečo, tak ma zaujíma, či budem musieť platiť tých 46€ mesačne alebo nie...

Ani pani priamo na živnostenskom mi nevedela odpovedať na túto otázku, povedala, že moja poisťovňa ma v najbližšej dobe kontaktuje, tak ale prešiel už mesiac skoro a stále nič, tak sa to pokúšam zistiť, aby som potom nebol prekvapený, keď mi na konci roka príde nejaká vyššia suma na zaplatenie od poisťovne za celý čas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Zbehni do svojej ZP a popýtaj sa...pokiaľ ja viem, mesačné preddavky na ZP, kým budeš študentom školy nemusíš platiť....popr. budeš sa môcť dohodnúť na mesačnej výške platby.....

    ivanval je offline (nepripojený) ivanval

    ivanval
    Problém je, že ZP je tak trochu od ruky. Takže počkám, či sa tu neobjaví nejaká múdra rada, a ak nie, tak tam asi budem musieť zavolať...

    Platba zdravotnej poisťovni - študent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.