Zavrieť

Porady

Tesco zvysilo ceny

Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
VitoCorleone Pozri príspevok
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli....
... ak si to zistil, prečo si neuviedol konkrétne príklady?
Mimochodom, aj v niektorých okolitých krajinách dosť výrazne šli hore ceny potravín...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

TESCO ako celok, zvyšilo ceny už v r. 2008

a v r. 2010 prišli s fintou "karta Clubcard" aby prilakali späť zákazníkov.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

To neviditeľná ruka trhu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VitoCorleone Pozri príspevok
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
...budem za múdreho ...

Konkrétne Tesco je len jedno ....

Tesco . t.j. http://www.itesco.sk/ ....a ak sa zvýši cena produktu X v BA - Zlaté piesky , tak sa cena toho istého produktu prejaví aj v ostatných predajniach na celom Slovensku ...bez rozdielu ...

Ak sa mýlim , tak nech ma niekto fundovaný opraví ...............ale v to neverím !
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

VitoCorleone Pozri príspevok
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
no celkovo stúpli ceny potravín... napr. mlieko stúplo z krízových 33 centov na 53 centov, a kryštálový cukor z 59 centov na 99 centov... ale napríklad taký tesco chlieb si stále drží cenu 76 centov...

myslím však že to zvýšenie cien potravín je spojené s vyššou DPH, ako aj s koncom krízy, kedy ceny vôbec nestúpali... napr. ten cukor je riadne vyskočený... možno ten cenový nárast vnímaš z dôvodu ten rekonštrukcie a modernizácie...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stefan2005 Pozri príspevok
... ak si to zistil, prečo si neuviedol konkrétne príklady?
Mimochodom, aj v niektorých okolitých krajinách dosť výrazne šli hore ceny potravín...
v Rakúsku iba cukor, všetko ostatné je tam rovnaké=lacnejšie ako tu, teda aspoň to čo v Lidl nakupujem ja.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

buchač Pozri príspevok
...budem za múdreho ...

Konkrétne Tesco je len jedno ....

Tesco . t.j. http://www.itesco.sk/ ....a ak sa zvýši cena produktu X v BA - Zlaté piesky , tak sa cena toho istého produktu prejaví aj v ostatných predajniach na celom Slovensku ...bez rozdielu ...

Ak sa mýlim , tak nech ma niekto fundovaný opraví ...............ale v to neverím !
buchač, divil by si sa, ale aj v tescu sú rozdiely v cenách ale tie sú dané veľkosťou predajne, najlacnejšie sú hypermarkety, potom supermarkety a najdrahšie sú tesco potraviny expres na sídliskách..
0 0
VitoCorleone VitoCorleone

VitoCorleone je offline (nepripojený) VitoCorleone

no napriklad taka cokolada tesco vyrabana v nemecku, fakt velmi chutna stala povodne cca 14 byvalych SKK a teraz stoji 22 skk, co je neskutocne zdvihnutie ceny
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VitoCorleone Pozri príspevok
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
buchač Pozri príspevok
...budem za múdreho ...

Konkrétne Tesco je len jedno ....

Tesco . t.j. http://www.itesco.sk/ ....a ak sa zvýši cena produktu X v BA - Zlaté piesky , tak sa cena toho istého produktu prejaví aj v ostatných predajniach na celom Slovensku ...bez rozdielu ...

Ak sa mýlim , tak nech ma niekto fundovaný opraví ...............ale v to neverím !
Ice dive Pozri príspevok
buchač, divil by si sa, ale aj v tescu sú rozdiely v cenách ale tie sú dané veľkosťou predajne, najlacnejšie sú hypermarkety, potom supermarkety a najdrahšie sú tesco potraviny expres na sídliskách..
...čítal si ma poriadne ??????????

Myslím si , že nie ....
Dôvody :
- nikde som nespomínal veľkosť predajne
- nikde som nevravel o supermarkete ....
- spomenul som len jeden " produkt X "
- s tým súvisí aj to nasledovné , že ak pôjdeš do porovnateľného obchodu na celom Slovensku , tak cena bude vždy rovnaká ....
- ceny sa určujú pre jednotlivé produkty na tie akčné letáky len a len na ústredí firmy ...robí to tzv. product manager sales...
- je to potom tak , že
cena hypermerket BA = cena hypermarket KE
cena supermarket BA = cena supermarket KE , PO , VV , MI
cena tesco potraviny expres BA = cena tesco potraviny expres .....všade
- neexistuje , že by sa stalo , aby porovnateľné Tesco zvýšilo cenu toho alebo onoho ...



Takže si stojím za svojím , aj keby neviem čo bolo ...nakoľko veľmi dobre viem , o čom vravím , nakoľko o tejto pracovnej problematike som sa dennodenne napočúval až - až ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

buchač Pozri príspevok
...čítal si ma poriadne ??????????

Myslím si , že nie ....
Dôvody :
- nikde som nespomínal veľkosť predajne
- nikde som nevravel o supermarkete ....
- spomenul som len jeden " produkt X "
- s tým súvisí aj to nasledovné , že ak pôjdeš do porovnateľného obchodu na celom Slovensku , tak cena bude vždy rovnaká ....
- ceny sa určujú pre jednotlivé produkty na tie akčné letáky len a len na ústredí firmy ...robí to tzv. product manager sales...
- je to potom tak , že
cena hypermerket BA = cena hypermarket KE
cena supermarket BA = cena supermarket KE , PO , VV , MI
cena tesco potraviny expres BA = cena tesco potraviny expres .....všade
- neexistuje , že by sa stalo , aby porovnateľné Tesco zvýšilo cenu toho alebo onoho ...



Takže si stojím za svojím , aj keby neviem čo bolo ...nakoľko veľmi dobre viem , o čom vravím , nakoľko o tejto pracovnej problematike som sa dennodenne napočúval až - až ...
máš pravdu, celoslovensky by ceny mali byť ceny v letákoch rovnako veľkých predajniach rovanaké... ale keď sa veľmi chce tak sa dajú nájsť aj výnimky napríklad z vlastnej skúsenosti ti poviem že tesco v NR predávalo tesco chlieb za 82 centov a tesco BA Zlaté piesky za 76 centov... (ale to je možno dané ich lokálnou pekárňou...)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lujza.j Pozri príspevok
v Rakúsku iba cukor, všetko ostatné je tam rovnaké=lacnejšie ako tu, teda aspoň to čo v Lidl nakupujem ja.
Trochu ta opravim. Islo dost veci hore,aj ked mozno nie tak vyrazne ako na SK.
Lidl mozno drzi ceny svojich vyrobkov...skus pozriet ostatne.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Trochu ta opravim. Islo dost veci hore,aj ked mozno nie tak vyrazne ako na SK.
Lidl mozno drzi ceny svojich vyrobkov...skus pozriet ostatne.
http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/SID-...s.xsl/5159.htm
chodím cca. každý druhý týždeň, zatial som nepostrehla, že by niečo čo kupujem bolo drahšie, cestoviny, tuniak, omáčky na cestoviny, syry/ementál, mozarela/ , zmesi na chleba ,natieracie syry a xy iných vecí. skús konkrétne aspoň budem informovanejšia ja som zatial zaregistrovala iba cukor
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nie iba Tesco,aj v Kauflande išli niektoré ceny hore,napríklad cukor,olej,pečivo a to už dúfam sa nenaplnia predpovede hladomoru ktoré sa šíria v posledných dnoch-správy o hromadných úhynoch včiel vo svete neveštia nič dobré,kedže tie oplodnujú kvet mnohých plodín.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ice dive Pozri príspevok
buchač, divil by si sa, ale aj v tescu sú rozdiely v cenách ale tie sú dané veľkosťou predajne, najlacnejšie sú hypermarkety, potom supermarkety a najdrahšie sú tesco potraviny expres na sídliskách..
Blbosť, Tesco má rovnaké ceny v každej predajni , akurát niektoré akcie sú len pre HM.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

trisestri Pozri príspevok
nie iba Tesco,aj v Kauflande išli niektoré ceny hore,napríklad cukor,olej,pečivo a to už dúfam sa nenaplnia predpovede hladomoru ktoré sa šíria v posledných dnoch-správy o hromadných úhynoch včiel vo svete neveštia nič dobré,kedže tie oplodnujú kvet mnohých plodín.
No ked dlhodobe celosvetovo blbneme a všetky kvety z trávnika pravidelne zosekáme že vraj burina.Tá blbá moda trávnikov a ihličnanov nemohla prineisť nič iné.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

VitoCorleone Pozri príspevok
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
Tým si chcel poukázať na skutočnosť, že tesco nám tu zvyšuje cený?
Myslím, že sa dosť brutálne mýliš.
Tesco má na našom trhu najväčšiu zásluhu na znižovaní cien. Podľa môjho názoru, má tesko najúčinejšiu obchodnú politiku na trhu a veľmi úspešne ňou drží ostatné obchodné reťazce pri zemi.
----------------------------------------
Ak máš pocit, že ta tvoja tesco čokoláda je v tescu predražená, máš možnosť poobzerať sa po trhu a ak nájdeš rovnako dobrú čokoládu inde, zahraj sa na neviditeľnú ruku trhu.
------------------------------------------
Neboj sa, tesko ťa nebude sledovať, či si náhodou niečo lepšie nenašiel v Bile, Lídli či kdekoľvek inde.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tesco nielen zvysuje ceny, ale aj klame zakaznikov. V regali je cenovka napr 2,20 Eura, ale pri pokladni nablokuju 4 Eura. Ked to clovek ide reklamovat, dozvie sa, ze cenovka je nespravna. Tovar sice vezmu spat, aj peniaze vratia, ale podla mojho nazoru sa spoliehaju, ze ludia sa budu hanbit sa ozvat, cenu zaplatia a tovar si vezmu.
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Nielen Tesco zavádza cenovkami, rovnaké je to aj v Kauflande. V Lidli som si nevšimla, žeby takto šudili, ale tam zas chýbajú niektoré cenovky, takže človek sa ľahko dostane do omylu. Odpúšťam im , lebo som tam kúpila niektoré kvalitné veci výrazne lacnejšie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nielen Tesco zavádza cenovkami, rovnaké je to aj v Kauflande. V Lidli som si nevšimla, žeby takto šudili, ale tam zas chýbajú niektoré cenovky, takže človek sa ľahko dostane do omylu. Odpúšťam im , lebo som tam kúpila niektoré kvalitné veci výrazne lacnejšie.
Neviem, ako Vy, ale ja to riešim v takom prípade s rozumom. NEROZČUĽOVAŤ SA!
Ak je cenovka v regáli X a naučtujú mi Y, tak buď odmietnem ten tovar rovno pri pokladni (musí ho potom stornovať), alebo sa vyberiem k personálu (na "informáciach"), kde im to oznámim. Doteraz som sa nestretol s tým, aby mi odmietli takúto "reklamáciu". Zároveň ich ale upozorním, že takýmto "nepresným a zavádzajúcim" označovaním cien porušujú zákon.
Som stálym zákazníkom T...., poznajú ma tam ako nepísaného (a niekedy aj drzého) kontrolóra. Dokonca i riaditeľ T.... ma pozná a len čaká, kedy mu nájdem nejakú chybu.
To by ste mali vidieť personál, ako začne kmitať - dokonca i riaditeľ je z toho na "vetve", ak mu oznámim, kde som niečo našiel. .
Čo sa týka ostatných: L.... nerád tam chodím, mnoho tovaru neoznačeného cenovkami, cenovky často nezodpovedajú, nie je možnosť si to overiť, personál ako keby ani neexistoval.
K..... Cenovky sú síce OK, ale nie je možnosť si samostatne overiť cenu na skeneroch. Personál sa sem-tam mihne.
B.... tak tá sa v tomto polepšila, cenovky sú OK a je aj možnosť overenia (oproti minulej, ktorú sme mali asi pred 4 rokmi). Dokonca aj personál je tam

O ponuke tovarov sa vyjadrovať nebudem.

Toto sú však len moje zistenia a dojmy, založené na mojich "výletoch" po obchodných reťazcoch.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak nakupujem sama, nemam sancu sucasne balit tovar a sledovat, co nahodi do pokladne pokladnicka. Ked sme dvaja, tak manzel bali a ja sledujem ceny. Tiez sa mi stalo, ze uz pri pokladni som tovar odmietla, ale chudera pokladnicka mala s tym problemy, tak som to vyriesila na oddeleni reklamacii. Poznam niektore pokladnicky, boli to moje byvale kolegyne, takze viem, ako je s nimi zaobchadzane zo strany manazerov a radsej ich nestresujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať